Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan osszam be az időmet...

Hogyan osszam be az időmet érettségéig?

Figyelt kérdés

Május 8-án kezdődik az érettségi, amire igazán még nem készültem. Ti hogy tanulnátok?

1. módszer: 4 nap folyamatos irodalom, aztán 4 nap folymatos töri, stb..

2. módszer: 1 nap irodalom, 1 nap töri, stb.. és ez ismétlődik érettségiig

Remélem érthető volt a kérdésem. A többi érettségizőnek sok sikert kívánok! :D



2017. ápr. 17. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Irodalomra nem igazan tudom mit tudsz keszulni..szovegertes es muelemzes, ami vagy sikerul vagy nem.

Torire lehet,en arra kezdek keszulni a heten.

Matekra feladatokat csinalunk suliba es ugyanez van angolbol is.

Ja meg infobol gyakorlok neha otthon.

Inkabb azt tanuld eloszor ami a legkevesbe megy :)

2017. ápr. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Én sem készültem eddig a történelmen kívül semmire, arra sem sokat és csak azért mert emelten csinálom és arra azért kell készülni. Ha rám hallgatsz akkor a magyarra a készülést elengeded, szövegértés meg műelemzés, nem igazán tudsz rá készülni, a szövegértésre én úgy fogok készülni, hogy előtte levő héten kitöltök 1-2 régebbi feladatsort, a műelemzésre meg elolvasok egy pár műelemzést a neten előtte levő nap de csak azért, hogy úgymond hangulatba kerüljek, mert a műelemzés igazából annyi, hogy össze tudj szedni 3-4 gondolatot ami értelmes és a műhöz kapcsolódik a többi helyet meg feltöltöd betűkkel. Magyarul 4 oldalon keresztül baromságokat kell írni, mindent ami eszedbe jut. A lényeg, hogy nagyon nem lehet rá készülni, legalábbis az írásbelire. Meg ehhez hozzá jön az is, hogy igazából úgy osztályoz a tanár ahogy kedve tartja, egyáltalán nem objektív a megoldókulcs, lényegében a tanárra van bízva, hogy mire mennyi pontot ad, főleg a műelemzésnél. Én azt mondom neked, hogy ha nem voltál 4 évig rosszban a magyartanároddal és végigírod amit kell akkor nem leszel 80% alatt... :)


Matekra nem tudom neked mennyit kell készülnöd, én azt is elengedtem mert egyáltalán nem kell a felvételimhez, tehát egy 25% kettes nekem teljesen jó, azt meg egy nyolcadikos is simán megcsinálja. De ha arra kell tanulnod akkor az annyi, hogy feladatlapokat oldasz meg a régebbi érettségik közül, típusfeladatok vannak, begyakorlod mit hogyan kell aztán ennyi.


Szóval nekem maradt a történelem egyedül, ez azért megkönnyíti a helyzetemet egy kicsit, de szerintem te is a magyart nyugodtan elengedheted, a matekkal nem lehet gond mert nagyon egyszerű, marad a töri amire kell készülni meg esetleg az angol, vagy ha infózol akkor az is, de nem hiszem, hogy ezek nagyon sok készülést igényelnének, legalábbis én a kettőre össz. 5 órát tanultam és egész jók lettek. Törire feküdj rá ha abból keveset tudsz, de ez is attól függ melyik tantárgyak kellenek a felvételidhez. Ha a töri kell nyomd meg azt, ha a matek akkor azt, stb. De a kérdésedben csak a magyart meg a törit írtad, szóval ha ez a kettő van, akkor röviden: hagyd a magyart, tanulj törire végig, a magyart max előtte 2-3 nappal olvasd át és így tuti jó lesz.

2017. ápr. 17. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, sok sikert! Ez lemaradt.. :DDD
2017. ápr. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%

Szerintem az első módszer jóval hatásosabb mint a másik, naponta váltogatós.


Törinél nem árt atlasszal tanulnod, hisz az atlasz tele van adatokkal, a legtöbb feladathoz pedig kapsz forrást. Ezek mellett a feladatok 80%-nál kb elég ha van egy kis eszed, háttértudás főleg az emelthez kell.


Irodalomra írásbelire sokat tényleg nem tudsz készülni, gyakorolhatsz, írhatsz pár műelemzést. A szóbeli az már más téma, attól én is nagyon félek :D


Angolra sajnos nem tudok így tippet adni, max szóbelire. Tanuld meg az alapvető igeidőket, meg nem árt ha kiveszel könyvtárból egy könyvet amiben tematikusan fel vannak sorolva szavak, kifejezések (ez főleg szóbelihez fog nagyon jól jönni). Szóbelivel kapcsolatban, az angol szerintem elég barátságos lesz, attól nem kell félni.


Matek.. oldj meg érettségifeladatokat, többet is. Közben tanulmányozd a megoldókulcsot, nem árt megismerni a javítók gondolkodását :D A matek érettségi tele van potyapontokkal, légy résen. Plussz fontos az is, hogy kisajátítsd a négyjegyű függvénytáblázatot. Ha megtanulod használni egy feladat se lesz gond.


Remélem tudtam hasznos tanácsot adni :D

Sok sikert, én is most fogok túlesni ezen :D

2017. ápr. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A naponta váltogatást semmiképpen sem ajánlom, csak kiesel a ritmusból.


Magyarral az van, amit a többiek írtak előttem, egyébként meg töri az, amire kifejezetten tanulni is kell, de ott is benne van a lényeg az átlaszban, szóval ki tudod következtetni a dolgokat, ha nagyon akarod.


Én tavaly érettségiztem, minden ötös lett, hajrá mindenkinek. :)

2017. ápr. 17. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is idén érettségizek, és gyakorlatilag csak arra készültem eddig ami az érettségi pontok számításánál pontot jelenthet. A szakon ahova megyek, matek és angol számít. Angolból középszinten érettségizek, de felsőfokú nyelvvizsgával nem hiszem hogy nehézséget okozna megírni. Matekból viszont emeltet írok, úgyhogy a szünetben speciel csak matekoztam eddig, most így utolsó nap nézem át kicsit a többi tárgyat.:D Nem tudom milyen tanuló vagy, de én azt ajánlom hogy azt a két tárgyat nyomd meg nagyon, amit érettségi pontokhoz vihetsz, mert ha duplázol, akkor senkit nem érdekel milyen lett a többi érettségid (persze ne bukj meg azért), és így szerintem sokkal egyszerűbb magas pontszámot összehozni.
2017. ápr. 18. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk még rosszabb,mert a szóbeli tételekből feleltetnek minket és ez dönti el az évvégi jegyet. Ahelyett,hogy készülhetnék nyugodtan az írásbeli érettségire, most meg kell tanulnon 80 tétek
2017. ápr. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
*80 tételt és izgulni a szóbeli miatt, pedig jobb lenne ha azt majd csak az írásbeli után kéne. Én már nagyob izgulok, remélem nem lesz olyan nehéz az idei érettségi.
2017. ápr. 18. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ne is mondd basszus, ettől van herótom nekem is, hogy például holnap készülnék az emelt történelemre de nem tudok, mert az idióta magyar tanár kitalálta, hogy ő most a szóbeli tételekből feleltetni fog, így tanulhatom azt. Falra tudok ettől mászni...
2017. ápr. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez van..😩
2017. ápr. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!