Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemet, állást...

Milyen egyetemet, állást tudnátok ajánlani? Regény lent. ❤

Figyelt kérdés

Most vagyok tizenegyedikes egy elég erős gimnáziumban, de a tanáraim már elvárják, hogy tudjuk hol szeretnénk továbbtanulni. És sajnos a szüleim is.

Elvileg van Magyarországon az a bizonyos "alsó és felsőosztály" fizetés szempontjából. Én nem olyan akarok lenni, aki ha nem tud épp főzni, ebédet is alighogy tud venni, nem jön ki a pénzéből, a gyerekének sem tudja megadni az alap dolgokat.

Lehet, kicsit komolyan gondolkodom ezzel kapcsolatban 17 évesen, de ez van. Akkor is ha nagyon kevés időm van, szeretném folytatni a hobbimat(a lovaglást) és jóval később felnőttként gyereket is szeretnék.

Tehát, szeretnék jól élni. És nem fogom abba a hibába beleesni, hogy a gyerekemet elkényeztetem és egy p**** lesz belőle.

Olyan szakmát szeretnék, ami ezeket meg tudja adni és TISZTESSÉGES MUNKA,gondolok itt olyanra hogy nem leszek adócsaló, vagy aki nem házasodik össze a párjával, mert azért jár a segély.

A humán tárgyak jól mennek, főleg a töri, magyar és nagyon jó a nyelvérzékem is, 3nyelvet tanulok,kettö középfokú nyelvvizsgám már van. Mit tudnátok ajánlani, szakokat, állásokat? Mellesleg nincs mellettem milliomos apuci, aki pénzel engem és a barátom.

Nem. A saját lábunkra szeretnénk állni a párommal, és boldogan élni. Ja, 17 vagyok és igen, nagyon komoly lány. Ezek a gondolataim, talán nagyon felnőttes..

Bocsánat a regényért. Köszönöm aki válaszol ❤❤



2017. ápr. 19. 18:59
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Irtad, hogy a humán tárgyak jól mennek. Hát csak az a baj, hogy a pénzes allasok mind reál tárgyakra alapszanak. Mondanám,hogy menj informatikusnak / programozonak vagy gépész / villamosmérnöknek de ez ugye nem humán. Viszont a nyelv az mindenhová kell, én erre alapoznék. Szerintem menj valami közgazdasági szakra, s mellette a két nyelvből juss el felsofok szintjére. Ezek után ha elmész majd Msc képzésre is, akkor elég jó lehetőségeid vannak
2017. ápr. 19. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fordító, tolmács, tanár? Ezek azért fizetésben sem a legalja. Egy kezdő tanár 150 körül azért megkeres, és ez az évek során nő;ráadásul ez kiszámítható munka, családdal összeegyeztethető, plusz ott vannak a sulis szünetek :) A fordító, tolmács szintén nem rossz, két-három középszintű idegen nyelv tudással - úgy hallottam - ha jó helyre mész, 200 körül is lehet keresni. Illetve a jogi pálya is ott van, bár oda tudtommal elég magas a ponthatár.
2017. ápr. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

#1:az infót megpróbálnám, csak a matek a baj..a négyesem megvan belőle, de utálom. Másodikos korom óta(általánosban).

#2: ezek nekem is eszembe jutottak, az elhelyezkedés a necces tolmácsként. Hajlandó lennék elköltözni, Budapest-Szeged amik nálam játszanak. Illetve tanári diplomával(pl angol-német) elvileg tolmácsként, fordítóként, nyelvsuliban is el lehet helyezkedni. Ez érdekelne is. Plusz nagynénémtől kaptam a tanácsot, hogy adhatnék különórákat is, azért is lehet ám pénzt kapni.

Köszönöm az eddigi válaszokat❤

2017. ápr. 19. 19:45
 4/6 anonim ***** válasza:
87%
Igen, két nyelvi tanárit szerintem is célszerű elvégezni, mert még ha tolmács is leszel végül vagy fordító, mindig ott van a tanári diploma, azzal végszükség esetén el tudsz helyezkedni.
2017. ápr. 19. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jog?
2017. ápr. 19. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
24%

Ezek mind baromi felnőttes gondolatok lettek volna egy tízévestől, de érdemes a realitások talaján maradnod, és azt elkezdened nézni, hogy mi az, ami érdekel téged és amiben el tudod képzelni magadat. A koldulás és az adócsalás azért relatív ritka opciók. :D


Ha jól mennek a nyelvek, szerintem nézz körül a nyelvi szakoknál. Esetleg tanulhatnál valami ritkán beszélt nyelvet, és fordíthatnál, vagy lehetnél tanár, ha érzed magadban az affinitást hozzá.


Bárcsak lenne egy milliomos apucim. :3

2017. ápr. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!