Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan járjak suliba mentális...

Hogyan járjak suliba mentális betegséggel?

Figyelt kérdés
Nem bírok tanulni egyszerűen,leülök és nem jegyzek meg semmit,nem tudok koncentrálni egy percet sem :(Érdekel az anyag és szeretném tudni,de nem tudom lekötni az agyamat. Folyton álmosnak érzem magam és depressziósnak. Kávé,alvás nem segít.
2017. ápr. 20. 08:19
 1/1 anonim válasza:

Mivel nem én élem a te életedet (nem látok bele az életedbe, nem tudom, hogy mik lehetnek az okok) ezért nem is akarok nagyon tanácsokat osztogatni.

Inkább leírom a saját tapasztalataimat evvel kapcsolatban.

Velem is ugyanez volt a tavalyi tanévben.

Az lett a vége, hogy nem érettségiztem le 2 tárgyból.

Mondjuk én pszichiátrián voltam közel 2 hónapot az érettségi előtt a depressziómmal.

Gyógyszeres kezelés alatt álltam és annak is örültem, ha otthon reggel ki tudtam kelni az ágyból és nem borultam ki valamin aznap vagy nem aludtam végig az egész napot.

Nálam is figyelemzavarral kezdődött ez az egész aztán ehhez társult az alvászavar és a lehangoltság.

Én az iskolai dolgokat úgy oldottam meg, hogy leérettségiztem 3 tantárgyból a maradék 2 tantárgyból pedig most májusban fogok érettségizni.

Egyetemre felvételizni pedig jövőre fogok (olyanra akarok jelentkezni ahol felvételi vizsga, alkalmassági van)


Remélem te azért nem vagy annyira szétcsúszva mint én.

Szerintem ha eddig még nem tetted volna mindenképp keres fel egy pszichológust vagy pszichiátert.


A depressziónak rengeteg biológiai oka van, de még a vashiány is tud olyan tüneteket produkálni mint amiket leírtál.


Nekem ezeket a tüneteimet egyébként az antidepresszáns és nyugtató szedése csillapította.

Nem szoktam hozzájuk.

Fél év után abba is hagytam a szedésüket és most úgy-ahogy jól vagyok.

2017. ápr. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!