Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegséggel élők! A...

Mentális betegséggel élők! A munkahelyeteken tudnak a betegségetekről?

Figyelt kérdés
Mi a tapasztalatotok?Érdemes őszintén elmondani a dolgot,vagy jobb eltitkolni?
2017. jan. 24. 11:55
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy el lehet titkolni.

Nekünk is volt ilyen munkatársunk. Egyértelmű volt, hogy valami gondja van.

Ha szóba kerül valahogy, akkor szerintem jobb róla beszélni, legalább tudják, hogy miért viselkedsz furán és talán még segítőkészek is lesznek, ha tudják, hogy van valami problémád.

2017. jan. 24. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De lehet,ha az elején őszinte vagy,akkor nem fognak pont ezért felvenni.
2017. jan. 24. 12:07
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudnak, nem is vettek észre semmit.

Ne mondd el semmiképpen sem.

2017. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy interjúról lenne szó.

Persze, ott szerintem ne mondd el.

Én arra gondoltam, ha már ott dolgozik valaki egy ideje, akkor úgy is ismerik a munkatársak és látni fogják, hogy valami nem okés. Akkor felesleges titkolózni.

De interjún biztosan nem jó ilyennel indítani.

Persze attól is függ, hogy mi a gond. Látszik-e már az első találkozásról. Kell-e munkaidőben kezelésre menni, mert akkor úgy is kell róla szólni.

2017. jan. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:

Nem pont hozzám szól a kérdés, mivel én iskolába járok, de az osztálytársaim elég hamar észrevették rajtam.

18L

2017. jan. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudnak, és nem is szeretném hogy tudjanak.
2017. jan. 24. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha el tudod fedni a testi tüneteket, akkor ne mond el. Az emberek 90% megbélyegezne.
2017. jan. 24. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem az a jellemző, hogy a mentalis betegségekkel szemben nagyon megértőek nellének az emberek, mert kis társadalmunkban a pszichoedukáció a béka feneke alatt van sajnos. Ott tartunk, hogy ha az elején kedvesek és megértőek is lennének (vagy a jelenlétedben legalábbis annak mutatkoznának), ha bármi probléma lesz, vagy vita, vagy valakivel megromlik a viszonyod, azonnal elő fogják húzni a " de hát ő amúgy is elmebeteg" kártyát, akkor is, ha ennek semmi, de semmi köze a történtekhez.

Ez ugxanolyan egészségügyimprobléma, mint bármi más, nem tartozik a kollégákra, hacsak nem dühromokkal tarkítod a napi munkaidődet. Ha kapsz gyógyszeres és terápiás kezelést, amik mellett normálisan funkcionálsz, minden ilyen betegség magánügy.

2023. júl. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!