Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Súlyos mentális betegséggel...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Súlyos mentális betegséggel párkapcsolatba belekezdeni van-e értelme?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Benneteket kérdezlek meg erről a témáról, kérlek normális válaszokat adjatok, nem szeretnék flegma válaszokat olvasni. Súlyosan beteg vagyok mentálisan, paranoiás és szorongásos tünetekkel vagyok megbetegedve már körülbelül 5 éve. Le is vagyok százalékolva, 50 %-ra, négy órában dolgozom, és kapok rehabilitációs ellátást. Vágyok párkapcsolatra, nem annyira erősen, de a vágy megvan, de nem tudom, hogy érdemes-e belekezdeni. Nyugtatót szedek, de van, hogy elkap egy szorongási roham, vagy idegesség, körülbelül hetente kétszer, valamikor többször is egy héten. Olyankor még jobban kiütöm magamat a nyugtatóval, beveszek még egy, vagy akár két adagot is. Ilyen napokon már este hétkor elalszok, és alszok körülbelül 10 órát, és másnapra már általában jól érzem magamat. Ha ilyen nap megismétlődne egy héten többször is néha, mondjuk havonta lenne 10 ilyen nap, akkor az nagyon rossz hatással lenne a párkapcsolatra? A másik probléma pedig az, hogy türelmetlen vagyok néha az emberekkel, és nyűgösnek érzem magamat az emberekhez néha, nem kívánom őket olyankor. Olyankor nagyon keveset beszélek az emberekkel. És ez az állapot eltart körülbelül 3 napig is, heti egy ilyen alkalom szokott lenni. Ez is rossz hatással lenne a párkapcsolatra, ha flegmán és kedvtelenül beszélnék néha ebből kifolyólag? Én úgy gondolom, hogy ezt hosszútávon senki nem kívánja megélni. Depressziósnak nem érzem magamat. Viszont régebben a pszichiáterem szedetett velem hangulatjavítót is, mert akkor valóban depressziós voltam, de a hangulatjavítótól meg súlyos mellékhatások jöttek ki és érzéketlen is voltam, és öngyilkos akartam lenni a "gyógyszer" hatására. Csak nyugtatót tudok szedni, annak az egyetlen mellékhatása az álmosság számomra. Nem mertem még soha párkapcsolatot létesíteni a betegségemből fakadó problémák miatt senkivel. Szerintetek továbbra is kerüljem a párkapcsolat gondolatát?
2017. ápr. 14. 14:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Amig nem gyogyulsz meg, addig egeszseges ember eletet ne keseritsd ilyenekkel.
2017. ápr. 14. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2%
A legfontosabb az hogy SOHA NE SZAPORODJ ÉS EZZEL VÁGD EL A MENTÁLIS BETEGSÉGEK TOVÁBBÖRÖKÍTÉSÉNEK A LEHETŐSÉGÉT IS.
2017. ápr. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Nincs értelme. Ezt még rövid távon sem lehet elviselni.
2017. ápr. 14. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
szerintem se fogja ezt senki hosszútávon tolerálni, ugyanakkor senki sem tudja megmondani hogy esetleg egy párkapcsolat nem hatna-e rád pozitívan vagyis ne változnál-e meg jó irányban
2017. ápr. 14. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Így ne. Egészséges ember, akármilyen toleráns és türelmes, ezt hosszú távon biztosan nem bírja, csak tönkretennéd vele a másikat is. Tedd rendbe magad és az életed (nem lehetetlen, többeknek sikerült), és utána hajrá.
2017. ápr. 14. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Agresszív,alpári,verekedős hisztikirálynőknek is van párkapcsolatuk.E mellett az,hogy néha kiütöd magad nyugiban simán eltörpül szerintem.

Flegmaság már nagyobb probléma de hát jól kell választanod partnert és akkor nem lesz gond.

2017. ápr. 14. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nézd, ez is megérthető. AKÁRKINÉL kialakulhat pl stressz

miatt egy idegösszeomlás, amiből súlyos évek alatt lehet

felépülni. Ez alapján embert elítélni nem lehet.


Viszont az is lehetséges, hogy egy párkapcsolat mérsékel-

né, esetleg teljesen meg is szüntetné a tüneteket. Persze

ehhez a megfelelő párt kell megtalálni.


Egyébként kizártak minden szervi okot? Csak mert ismerek

olyan esetet, amikor tipikus szorongásos, pánikrohamokkal

küzdő páciensről kiderült, hogy semmi mentális baja nincs,

hanem egy komoly bakteriális fertőzés produkálta ezeket a

tüneteket.

2017. ápr. 14. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Költőnő? ***** válasza:
100%
Gyógyszereken kívül mit teszel, hogy rendben legyél?
2017. ápr. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A páromat egy életre megbélyegezték egy pszichiátriai súlyos diagnózissal, de azt kell mondjam, neki óriási segítség volt egy stabil kiszámitható párkapcsolat. Előttem volt egy bnője 7 évig aztán sok év szünet és keresés után találtunk egymásra. Az első pár hónap kicsit nehéz volt amig abszolut biztosnak erezte a kapcsolatunkat de azóta teljesen kiegyensulyozott. Sajnos sokan előítélettel viseltetnek de azt kell mondjam, hogy sokszor egeszsegesnek tuno emberek diagnozis nelkul százszod tobb kart tudnak okozni a családtagjaiknak.
2017. ápr. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A válasz egyértelműen NEM.


Kivétel lehet talán, ha egy hozzád hasonló csődtömeggel jössz össze. De azt nem mondanám komoly kapcsolatnak... viszont akár sokat seghíthettek is egymésnak :)


Mindenesetre az lenne a cél, hogy előbb hozd helyre magad. Sok sikert a gyógyulási munkádban! :)

2017. ápr. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!