Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nappali tanulói jogviszonnyal...

Nappali tanulói jogviszonnyal lehet főállású munkát vállalni?

Figyelt kérdés

Nagyon sok helyen utánanéztem, kérdeztem, mindenhol mást mondanak.

Valaki tud rá pontos választ adni?

Köszönöm



2017. ápr. 21. 10:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a jogi témakörben kéne felvetned. Abban viszont biztos vagyok, hogy nappali hallgatóként öngyilkosság főállást elvállalni. Inkább jelentkezz részmunkaidőre/gyakornoknak, hogy előre bedolgozd magad a szakmádba, akkor marad idő tanulásra is.
2017. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet, de ha bejársz a képzésre, nem ajánlott. Ha pedig nem, azzal azt kockáztatod, hogy bármikor megszűnhet a jogviszonyod, amivel a munkavállalói státuszodat kockáztatod.
2017. ápr. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Elméletileg igen, gyakorlatilag meg kb esélytelen napi 8órát dolgozni egyetem mellett.
2017. ápr. 21. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Ha pedig nem, azzal azt kockáztatod, hogy bármikor megszűnhet a jogviszonyod, amivel a munkavállalói státuszodat kockáztatod."

Ennek így semmi értelme nincs. Mi köze a hallgatói jogviszonynak a munkaviszonyhoz?

2017. ápr. 21. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet. Én így dolgoztam egyetem utolsó félévben, most is van olyan munkatársam, aki még nem végzett, de főállásban dolgozik.
2017. ápr. 21. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4, arra gondoltam, hogy eleve diákként keres munkát vagy annak jelentik be, mert így előnyösebb adózni utána. Ebben az esetben, ha nem diák tovább, vagy megváltoztatják a szerződést, vagy keresnek mást.
2017. ápr. 21. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Túlfutó hallgató vagyok, órákra már nem kell járnom, 4 vizsgám maradt el.

Köszönöm a válaszokat

2017. ápr. 24. 09:17
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor persze, menj dolgozni.
2017. ápr. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!