Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen (volt) az első évetek...

Milyen (volt) az első évetek az egyetemen? Jövőre megyek én is egyetemre, de nagyon kíváncsi vagyok, hogy ad-e valami pluszt a tanulás mellett - gondolok itt közösségre, barátokra, élményekre.

Figyelt kérdés
Előre is köszi annak, aki válaszol. C:

2017. ápr. 22. 23:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Jó volt, de úgy semmi extra. Lettek úgy haverjaim, csatlakoztam egy hallgatói szervezethez szóval adott pluszt, de mondjuk ne úgy képzeld mint az amcsi filmekben. :) Új élmények is értek tekintve hogy mégis új közeg. De mondjuk nem volt akkora nagy élmény mint számítottam. Az elején izgi volt, de az első szemeszter végére elmúlt az újdonság varázsa. Ennek ellenére jó az egyetem meg tényleg sokkal többa lehetőség, mint gimiben, nagyobb a szabadság, de én mondjuk kisit nagyobb durranásra számítottam :D
2017. ápr. 23. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az jutott eszembe, hogy "semmi extra". A fejedben ki van ez most színezve, de amúgy tényleg, teljesen átlagos dolog egyetemre járni. Eleinte izgalmas, de a végére még az is megszűnik. Csak teszed a dolgod. Én abba is beleestem, hogy azt hittem, hogy majd milyen brutál jó oktatás lesz, és mennyi érdekes dolog... pontosan ugyanúgy, ahogy gimiben, itt is van egy rakás teljesen felesleges tárgy, teljesen felesleges anyaggal. És ezt fájdalmas volt látni. De a végére egyensúlyba kerül az ember, és rájön, hogy semmi sem akkora csoda, mint amekkorának távolról tűnt. Általános iskolásnak a gimis húúú, de nagy. A gimisnek az egyetemista, aztán a felnőtt, független élet. Egyik sem akkora csoda, csak teszed a dolgod. Az igazi izgalmak és csodák nem ezek az életben.
2017. ápr. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Mivel új közeg, persze, lesznek új barátaid, és élnek új élmények, és az elején le leszel foglalva azzal, hogy új elvárásoknak kell megfelelni.

De a legtöbben már az első félév közepére átcsapnak csalódottságba, épp azért, mert azt hiszik, "hú, de nagy szám" lesz - és rájönnek, hogy az egyetem sem csupa rózsaszín cukormáz, és megvannak a maga hibái épp úgy, ahogy a giminek is megvoltak. Erre rátesz egy lapáttal, hogy az első 1-2 évben sok az alapozótárgy és tölteléktárgy, és olykor ezért céltalannak és haszontalannak tűnhet az egész. Aki jól választ szakot, az 2-3 évben "kap" tényleg érdekes tárgyakat, akit viszont nemigen érdekel, ahova felvették, az elevickél és kész.

2017. ápr. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen olyan, mint egy gimi, annyi különbséggel, hogy nincs csengetés, az óráid egymás után különböző épületekben lehetnek, mindig rohanni kell a következőre, és persze hiányoznak a jobb dolgok, amik vannak a gimiben, például az osztályközösség, egy nagyobb szakon nem ismerhetsz mindenkit, volt, hogy az általam megismert emberekkel egy félévben nem is találkoztam, mert úgy sikerült felvenni az óráimat, és hasonlók. Aztán szakosodásnál (ha van ilyen) ott tényleg egy katyvasz lesz az egész. Lehet egy gyenge csoportközösség, akikkel összejártok, de az már nem olyan, mint egy osztály. Mindenki a saját útját járja, és szerintem nincs olyan, hogy két embernek mindig ugyanazok az órái, stb.
2017. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első évem csalódás volt. Kicsit másra számítottam.

De a másodév már nagyon pozitív (épp itt tartok). Megtaláltam a közösségem, kinyíltam, szakmailag is bátrabb lettem.

Sokkal jobb amúgy, mint a középiskola :)

2017. ápr. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%
3-as vagyok: nekünk épp fordítva volt, mint ahogy 4-es írja. Szakosodásnál a 100 fős (olyan "semmilyen") évfolyamból lett 20 olyan, akik mindig együtt voltak gyakorlaton, szemináriumon stb. Több stabil munkacsoport is kialakult, akik pl. a közös beadandókat együtt készítették stb. Akkor ismertem meg az egyik legjobb barátnőm. - Szóval azért közösség szempontjából sem feltétlenül olyan rossz a helyzet.
2017. ápr. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!