Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha egyáltalán...

Mit csináljak, ha egyáltalán nem megy a matek?

Figyelt kérdés

Nulla a matektudásom,házakhoz hozzá sem tudok kezdeni, órán semmire nem tudok válaszolni, jegyzetelni sem tudok, mert folyton lemaradok, így otthon a füzetemet se tudom tanulni, 1,55 az átlagon most, és 2 egész alatt még akar minket buktatni a tanár! Hozzáteszem, az egész csoport átlaga 2,5 alatt van, úgyhogy nem én vagyok az egyetlen közülünk. Mit lehet ilyenkor csinálni? Meghalnék a szégyentől, ha megbuknék év végén, nem vagyok jó tanuló, de még soha nem buktam semmiből. 11.-es vagyok.

17f



2017. ápr. 24. 21:26
 1/9 anonim ***** válasza:
69%
"és 2 egész alatt még akar minket buktatni a tanár" - Mégis mi a francot kéne csinálnia azzal aki a minimumot se tudja teljesíteni? Ülj le, hagyd abba a hisztit, és tanulj.
2017. ápr. 24. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Menj korrepetálásra. De ha figyelsz órán akkor jobban is tudnád a matekot szerintem.
2017. ápr. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét tananyagokra is rá tudsz keresni a neten, pl. trigonometrikus egyenletek. Sok segítség van, még videó formájában is.
2017. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
fontos, hogy próbáld megérteni, és ne magold. Próbálj meg gondolkodni, és megérteni. Tanár segítségével talán könnyebb. De ha úgy érzed, hogy már megy, akkor se hagyd abba, gyakoroljad, nagyon nagyon sokat és napi szinten vedd elő. Továbbá lehet, hogy azért nem megy, mert a rá épülő alapokkal sem vagy tisztában. A matek az olyan piramis tárgy, egymásra épülös. Ha valahol nincsenek meg az alapok, akkor utána nehéz. Ezeket az alapokat sem árt átnézni
2017. ápr. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Jelenleg mennyi időt fordítasz rá?
2017. ápr. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg nincsen matekos agyad és már az alapokat is lusta voltál megtanulni. Csak akkor még nem buktál meg. Most látszanak meg a hiányosságok.

Vissza kellene menni az alapokhoz és onnan átvenni az egészet. Az viszont egy újabb akadály, hogy nem tudjuk hol kezdődnek a hiányosságok. Lehet, hogy az elsős 1+1-nél de az is lehet, hogy a tizedikes algebrában. Minél több és régebbi a kimaradás, annál nehezebb és időigényesebb behozni. És itt a következő problema. Neked csak kb. másfél hónapod van felzárkózni.

Korrepetálást javaslok a saját tanároddal, így látni fogja a javítani akarást és ez talán jópont nála. Ha rossz a tanár akkor magántanár.

Minden nap vedd elő a matekot és foglalkozz vele. Gyalorold azokat a feladatokat amiket órán megoldotok (figyelni kellene órán). A tankönyvekben általában vannak kidolgozott feladatok levezetéssel és magyarázattal.Nézd át, értelmezd, gondold át, majd oldd meg őket. Interneten is vannak segítő anyagok.

2017. ápr. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Tom Benko ***** válasza:
100%
Hm. Elsősorban én is a rossz tanulásmódszertant valószínűsítek, jó lenne tudni, hogy ténylegesen hogyan készülsz matekra. A lemaradásokat az osztálytársaiddal tudnád megoldani, biztosan van valaki, aki mindent le tud írni órán, tőle elkérheted. A feladatmegoldás másképpen nem megy, csak gyakorlással. Sokkal. És ha elakadsz, ahol elakadtál, arra menj rá, ezzel szépen leáshatsz a problémák gyökeréig.
2017. ápr. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%
Kezd el az elejéről. Én egyetemen kezdtem elővenni a hatványozást meg az egyenleteket újra...
2017. ápr. 25. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Próbálok figyelni órán, de általában egyből van valami, amit nem értek, és amíg abból próbálok kihozni valamit, addig továbbmegy, és lemaradok teljesen. Általánosban 4-5 voltam matekból, 9.-ben kezdődött ez, azóta kettes körül vagyok. Jártam már tanárhoz tavaly a kisérettségim miatt, arra egy hónap készüléssel kb egy 3-as vizsgát sikerült összehozni. Különtanár nélkül elveszett vagyok, ő pedig terhesség miatt nem tanít már, a legközelebbi tanár pedig túl messze van ahhoz, hogy el tudják hozzá hétköznap járogatni naponta.
2017. ápr. 27. 14:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!