Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyire nehéz össze hozni...

Mennyire nehéz össze hozni egy 2-es érettségit?

Figyelt kérdés

Most fogok érettsegizni, mindenből csak középfokút írok! Választott tantárgyaim az informatika és a német. 3-asnál rosszabb jegyem nincs semmiből sem!


Nekem nincsenek nagy elvárásaim mindenből legalább egy 2-est szeretnék, mert úgy is fizetős Okj-ra megyek utánna.


Matematikától nagyon nagyon félek mert az annyira nem megy. Mindennap 3-4 órát matekozok de így sem érzem hogy menne. Félek hogy nem lesz meg a 2-es belőle. :/

Tanulok mindennap amennyit csak bírok, de úgy érzem kevés vagyok, és nem haladok.


Ti mit javasoltok erre az 1-2 hétre? Mennyit tanuljak? Hogyan csináljam?


Nagyon ideges vagyok. :(


Előre is köszi a válaszokat!

19/L



2017. ápr. 25. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
70%
Osztálytársam folyamatosan bukdácsolt és hármas matekot írt.
2017. ápr. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%

Ennyire nem kell ráparázni. 30-40%-os eredmény könnyedén elérhető egy függvénytáblával és minimális ésszel is. Aki mindent beleadva sem üti meg ezt a szintet, ott általában valamilyen rendellenesség áll fent (pl. diszkalkulia) vagy más problémák (pl. családi bántalmazás) vannak jelen.


De le tudod magadat is ellenőrizni, 2005-ig visszamenőleg elérhető az összes érettségi feladatsor és a megoldásaik. Írj meg párat, majd értékeld ki magadnak.

2017. ápr. 25. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Baluba ***** válasza:
34%

A matek 2-es nagyon könnyen elérhető. Gyakorlatilag elég hozzá, ha megérted a feladat szövegét, megkeresed a vonatkozó részt a függvénytáblában, és képes vagy az ott emgadott képletbe beírni az adatokat, majd elvégezni a számítást.

Ennek megfelelően az javasolnám, alaposan tanulmányozd a függvénytáblázatodat, hogy mi van benne, hol van benne, hogy kell használni.

2017. ápr. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%
Nem volt családi bántalmazás, és diszkalkuliám se, mégis megbuktam. A matekhoz kell egy érzék vagy ha az nincs, akkor rengeteg gyakorlás. Érzékem sajnos nem volt, inkább humán beállítódású vagyok. Az egész nyaram a matekozással ment el, de októberben 30%-os matek érettségivel büszkélkedhettem. Nem mondom, hogy hú milyen jó eredmény, de tudom, hogy önerőből készültem rá. Ne parázz az a lényeg.
2017. ápr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

"Aki mindent beleadva sem üti meg ezt a szintet, ott általában valamilyen rendellenesség áll fent (pl. diszkalkulia) vagy más problémák (pl. családi bántalmazás) vannak jelen."


Vagy segghülye.

2017. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
56%

#4: Ohh, akkor te valami speciális feladatokat kaphattál.

Én amúgy egyetértek az eddigi válaszolókkal. Feleségem matematikatanár általános iskolában. Tavaly az egyik 7-es csoportjával megíratott egy érettségi feladatsort, de előtte átvették a függvénytábla használatát. A 17 fős csoportból ketten nem tudták elérni a 25%-os eredményt, pedig átlagos képességű a tanulók zöme.

Direkt úgy van kitalálva a pontozás is, hogy szinte mindenre adható egy-egy pont. Csak a függvénytáblából a képletek kiírására és azokba való behelyettesítéssel már nagyon közel lehet kerülni a 25%-hoz, egy zsebszámológéppel meg minimális tudással (pl. egyenletrendezés) már bőven teljesíthető is az elégséges szint.

2017. ápr. 26. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
68%
Én sokszor bukásközelben voltam matekból, mégis készülés nélkül ötösre írtam. Az a lényeg, hogy ott legyél fejben, és hidd el, hogy képes vagy megcsinálni. Ha nem vagy semmiből se rosszabb hármasnál, szerintem sima ügy lesz.
2017. ápr. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!