Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek stressz ellen?...

Mit tegyek stressz ellen? Nagyon tartok az érettségitől!

Figyelt kérdés

Idén érettségizek, és már most alig bírok elaludni. Folyamatosan azon kattogok, hogy ne bukjak meg semmiből. Cigit cigi után szívok. Persze készülök becsületesen, de azért így is nagyon stresszelek. A matektól nagyon félek. A vizsga napján kb rosszul leszek. Mit tegyek stressz ellen? Egy perc nyugtom sincs :(

A cél mindenből legalább a 2-es.

Válaszokat előre is köszi.

19/L



2017. máj. 3. 11:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Az emberek mindig mondják, hogy ne izgulj, meg nem az életed függ tőle, meg túl leszel rajta, de az ember mégis csak stresszel. Kell egy ilyen normális srtessz előtte. Én tudom én is rettegtem az érettségitől és én is főleg a matektól :D Viszont mikor már odakerülsz, hogy kikapod a feladatlapot ez a stressz egyszerűen elmúlik. Nem is tudsz arra gondolni, hogy izgulj, mert a feladatokkal fogsz foglalkozni és ott amúgy is repül az idő. Viszont ha nagyon-nagyon nem tudsz megnyugodni javaslok vannak ilyen gyógyteák, meg vegyél be magnéziumot. Az jót is tesz az egészségednek meg nyugtat is. Kicsit kösd le a figyelmed, már ne tanulj, mert attól csak még stresszesebb leszel hanem próbálj kicsit lazulni, megpihenj sokat előtte.
2017. máj. 3. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eszméletlen hülyének kell lenni, hogy a kettes ne legyen meg valamiből. Ha csak egy kicsivel okosabb vagy mint egy felmosó vödör (üres), akkor nem buksz meg. Aki meg képes egy érettségin megbukni az inkább menjen el szórólapot osztani vagy tehenet fejni...
2017. máj. 3. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1. Nagyon köszönöm, a hasznos tanácsokat! :)

#2. Neked is köszi, feldobtad a napom! :D

2017. máj. 3. 16:05
 4/7 anonim válasza:
Szia:) Aranyos,hogy ennyire izgulsz (én is izgultam,nagyon is, a matek nekem sem volt az erősségem) de egy egyetemen egy sima vizsgaidőszak sokkal húzósabb tud lenni,mint az érettségi. Sosem voltam nagy matekzseni,és még pechem is volt érettségin,mégis meg lett a kettes matekból, a többi tárgyból meg hála istennek négyes ötös, a tanárok is rendesek voltak,nekik sem érdekük megszivatni az érettségin. Lesz ,ami lesz,túl leszel rajta, hidd el, nem kell ennyire görcsölni. Minden rendben lesz :)
2017. máj. 3. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4.

Köszi szépen a bíztatást! :)

2017. máj. 3. 18:20
 6/7 anonim válasza:

Tudod én is nagyon stresszeltem az érettségi miatt, s én is főleg a matek okán aggódtam, mert rossz voltam reáltantárgyakból. De szerencsére a tanárnőnk nagyon kedves és humánus ember volt, aki nem hagyta, hogy bármelyikünk megbukjon. Nem tudtam sokat akkor a stressz ellen tenni, de sikeresen átmentem a vizsgákon és utána nagyon felszabadultnak éreztem magam.

Évekkel később már azt éreztem, hogy nem is volt túl nagy okom izgulni. Utóbb engem még sok nagy bánat és kudarc ért, sokkal nagyobb stressznek voltam kitéve. Ilyen hányattatások mellett már eltörpültek az érettségire való felkészülés nehézségei.

Talán abba gondolj bele, ha ez végig csinálod és bízol magadban, akkor utána ez a hihetetlen jó érzés fog eltölteni, hogy túl vagy rajta, sikerült, letudtad.

2017. máj. 5. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
#6 Értem, és köszönöm! :)
2017. máj. 5. 21:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!