Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit tehetnék stressz ellen?

Mit tehetnék stressz ellen?

Figyelt kérdés

Az iskolától nagyon stresszes vagyok, hogy már sírok.

Most is tanulnom kéne egy verset, de olyan nehéz a szerkezete, hogy már elegem van. Hobbim se segít, olyankor azt gondolom, hogy ezzel időt veszítek a tanulásból és úgy rosszabb.

Lehet mondani, később rosszabb lesz, de én már most érzem, hogy inkább meghalnék... (ami persze nem megoldás, de már párszor gondoltam arra)



2017. márc. 21. 21:50
 1/1 anonim ***** válasza:

Az iskola egyszer véget ér és utána mész tovább tanulni egy olyan szakra, amit érdekel és szeretni fogod.

GOndolj arra,hogy onnantól kezdve a tanulás nem lesz nyűg, mert ha tényleg olyan szakot választasz, ami érdekel, akkor a tanulás nem lesz teher.

Ezen mindenki átesik, amin te. Talán túl komolyan veszed az iskolát. Légy lazább,ha nem hajtod magad ennyire maximumra, akkor sem áll meg az élet. Ha becsúszik néha egy nem megfelelő jegy, nem leszel se rosszabb ember, se kevesebb.

Tanulás közben 45 percenként tarts 15-20 perc szünetet (nem hiába 45 percesen az iskolai órák), mert ennyi ideig tud az agy egy dologra hatékonyan koncentrálni, és "fel kell tölteni".

A hobbid pedig segíteni fog, ha megváltoztatod a hozzáállásodat vele kapcsolatban. Nem elveszi a tanulástól az időd, hanem kikapcsol. A kikapcsolódás szükséges dolog, nem vagyunk gépek.

2017. márc. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!