Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Plágium? Vajdasági vagyok,...

Plágium? Vajdasági vagyok, de itt Magyarországon járok egyetemre. Szakdolgozatom egy város településföldrajzáról irom.

Figyelt kérdés

Mivel először a város történelmét irom le, ehhez csak könyveket tudok használni.

Plágium ha elolvasm a fejezetet és átfogalmazom a saját szavaimmal, de a bekezdés végére oda írom forrásként a könyvet?

A magyarországi plágiumkeresőkbe benne vannak más országok könyvei is? pl azokra hogy tudnak rákeresni, amit én az otthoni könyvtárból kölcsönöztem ki?



2017. máj. 3. 20:45
 1/3 anonim ***** válasza:
88%
Ha lehivatkozod, és nem szó szerint írod az egészet, akkor nem plágium. Egyébként azt javaslom, hogy több könyvből "mixeld össze". Az nem valami szép, ha csak egyre hivatkozol mindig.
2017. máj. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A szakdolgozat a te saját új tudományos munkád eredménye. A módszered lehet szakirodalmi szintézis, de annak eredményeként új ismeretre, új megállapításra, új következtetésre kell jutnod, különben nem sok értelme van.


Természetesen a forrásokra hivatkozni kell, de attól nem lesz valami a sajátod, hogy átfogalmazod. Több forrásból el kell olvasni és a saját új szintetikus gondolatodat kell leírnod.


Például:

Az egyik forrásban amit Kovács írt 1983-ban azt olvasod, hogy "Buda nagy város", a másikban amit Kiss írt 2017-ben azt, hogy "Budán kutyavásárt tartottak", a harmadikban amit Wilson-Smith írt 2016-ban azt, hogy eddig a világon 4 kutyavásár volt abból egy Londonban és 2 Párizsban nagyon sikeres volt.


A Te új eredményed (amit még senki sem állapított meg): "Egyszer volt Buda nagy városában kutyavásár, mérsékelt sikerrel (Kovács 1983, Kiss 2017, Wilson-Smith 2016)".


Ezt a mondatot lehet leírni a szakdolgozatban és persze a szakdolgozat irodalomjegyzékében fel kell oldani a szövegközi hivatkozásokat oly módon, hogy szakszerűen megadod a megjelölt források bibliográfiai adatait.

2017. máj. 5. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy szakdolgozatban van egy irodalmi áttekintés rész, ahol azt foglalod össze, amit mások már leírtak. Eben a részben érvényes az, amit az első válaszban leírtam.

Abban a részben, ahol a saját eredményeidet mutatod be, nyilván nem elég leírni azt, amit mások már leírtak. Ha erre vonatkozott a kérdés, akkor a másodiknak van igaza. Én az irodalmi áttekintésről beszéltem.

2017. máj. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!