Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Izgultok már érettségizők?

Izgultok már érettségizők?

Figyelt kérdés

Én ugyan csak ilyen "próba"érettségit írok jövőhéten,mert csak 11.-es vagyok,de így is tiszta ideg vagyok.

Viszont veletek mi újság? Hogy látjátok? Hogy érzitek,menni fog? Mennyit és mikortól kezdtetek el rá készülni?


2017. máj. 7. 10:17
 1/7 anonim ***** válasza:
Én keményen márciustól, április végéig gyomorideggel éltem, most az elmúlt 1 hétben pedig eszembe sem jut. Most is tanulás helyett gyakorizom. :D Érdekes az emberi elme.
2017. máj. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én készültem ahogy csak bírtam meg tudtam. De nagyon stresszelek :( pedig mindenből csak legalább a 2-es a cél.
2017. máj. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ma kezdek el tanulni úgy igazán. Első írásbeli eresztésből csak a matekból számít mit írok, arra készültem a hónapok alatt. A másik kettő, ha kettes ha ötös teljesen mindegy.
2017. máj. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Magyar: Legalább 80% kell a végén, szerintem meglesz. A szövegértést egy általános iskolás is meg tudja csinálni, érvelést tudok írni, a műelemzéshez pedig most nézem át a szempontokat, de ott igazából csak írni kell ami eszedbe jut. Ha mázlim van és jó verset vagy novellát adnak akkor a 90% sem elképzelhetetlen. Tanulni annyit tanultam rá, hogy kitöltöttem a tavalyi érettségit és bevittem tanáromnak, hogy javítsa ki (81% lett) meg most még átfutom ma a szempontokat aztán holnap nekifutunk ezerrel.


Matek: Nem kell a felvételihez, a cél annyi, hogy ne kelljen mennem szóbelizni, vagyis 25%. Eddig töltöttem ki belőle vagy 5-6-ot, soha nem lett 40% alatt, a próbaérettségim meg 53% lett. Úgyhogy emiatt nem izgulok.


Emelt töri: Na, itt lesznek bajok... Későn kezdtem el tanulni, nem is sikerült mindent átnéznem, a hétfő meg a kedd délutánt fogom még arra szánni, hogy átolvassak mindent, aztán lesz ami lesz. Összesen 60%-ot kell majd elérnem, a szóbeli tételek közül már tudok most 13-at a 30-ból, szóval ott egy 50/40 pontra számítok, ami azt jelenti, hogy az írásbelin kellene a 100-ból 50 pont. Az első részből el kell érnem 50/30-at, ami megoldható, készülés során amikor írtam a legkevesebb 24 volt, de akkor pont olyanokra kérdezett rá amiket át sem olvastam, szóval a 30-nak mennie kell, jó lenne ha sikerülne több. Esszéknél a témáktól függ, hogy milyet fogok írni, az újfajta esszétípust alapbl leadtam mert egy szar, de hátha tudok majd ahhoz is írni valamit. Itt a maradék két esszéből lehet szerezni 28 pontot, ebből kellene legalább 20, plusz ha az új esszén sikerülne egy pár pontot összekaparni a 22-ből az nagyon jó lenne.


Emelt angol: A közép érettségim 98% lett tavaly, középfokom megvan asszem 3 éve, az 93%-kal lett meg, a felsőfokú 90%-kal idén, semmit nem készültem, de töltöttem ki múlthéten egy régebbi érettségit, az 95% lett, úgyhogy emiatt szerintem nem kell izgulnom. 90% a minimum cél, de minél több annál jobb, ha nagyon koncentrálok és nem csinálok buta hibákat, akkor meglehet a 100% is. De egy 90-nel már boldog lennék, az meg menni fog.


Összességében a magyar miatt parázok egy kicsit, hogy könnyen elemezhető cucc legyen, meg a törin az esszék miatt, ott ha pont azokra a témákra kérdez rá amiket nem annyira vagy egyáltalán nem néztem át, akkor még baj is lehet, de reméljük nem lesz. A többivel nem lesz gond.

2017. máj. 7. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nem brutálisan, ami gondolom annak köszönhető, hogy idén csak egy szintemelőt írok. Tavaly ilyenkor idegesebb voltam, de az se volt annyira nagyon vészes. Idén kb három hete kezdtem el készülni, a feladatokon múlik nagyrészt, hogy milyen lesz, ha szerencsésen jönnek ki a dolgok jót fogok írni:D Ha minden ellenem dolgozik, akkor lehet csak 60% körül lesz. Neked viszont egyáltalán nem kéne idegeskedni, gondolom nem sok tétje van a dolognak:)
2017. máj. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Két témazáró jegyet ér,amit írni fogunk.

Négyes! Meg szabad kérdezni hova készülsz?(Jog talán?)

2017. máj. 7. 15:12
 7/7 anonim ***** válasza:
Jogra kevés lenne államira a pontom, fizetni meg lehetetlen nekem, nagyon sok. Politológiára megyek, az érdekel. :)
2017. máj. 7. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!