Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Azok, akik korábban már...

Azok, akik korábban már érettségiztek emelten kémiából! Hogy éreztétek magatokat írásbelin, és végül milyen lett?

Figyelt kérdés

Tavaly már voltam emeltezni kémiából, de akkor esélyt se láttam arra, hogy sikerüljön, szinte úgy mentem be, hogy "rontsam már el", és meg is történt, valami negyveniksz pontos lett az írásbelim, és 58-ra vittem fel szóbelivel.


Idén volt időm készülni rá (tavaly elúsztam minden mással, és a kémiát csak tologattam és szorongtam), és azt hiszem, egész jól megy. Végigcsináltam a villányis munkafüzetet, egy hónapja végeztem a teljes anyaggal, és most ismétlek, 80-90 százalékos próbákat írok, de inkább 90-hez van közelebb (volt 90 és 93 százalékos próbám is), és nagyon szeretném élesben is 90 körülre hozni. Eléggé félek, hogy mi lesz, ha minden ellenére totál elrontom.


Na mindegy, szóval leginkább az a kérdésem lényege, hogy ha az ember beül kémia emeltezni, az sikerülhet jól és rosszul is, de amikor ti voltatok, milyenek voltak a próbáitok, és milyen érzéseitek voltak azelőtt, hogy elmentetek volna megírni? Mi lett az eredmény?


Most úgy érzem, ha holnap lenne, meg tudnám írni, de mégis, mintha csomó dolgot nem tudnék. Azt hiszem, hogy nem érzem ugyanazt, mint tavaly, az jót jelent de totál nem tudom kiszámítani. Minden tapasztalatnak örülök.



2017. máj. 8. 23:16
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/143 A kérdező kommentje:
Ja, persze az is oké, ha olyan válaszol, aki most érettségizik, max öntök belé egy kis lellet. :D
2017. máj. 9. 00:10
 2/143 A kérdező kommentje:
*lelket
2017. máj. 9. 00:11
 3/143 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)


En most erettsegizek, magyarom jo ha lesz 80 %, matekbol 82-88%ot szamitok. Orvosira jelentkeztem, biosz-kemiat mar masfel hete hanyagolom, mar nagyon parazok. Biosz/kemiabol az evfolyamon a legjobb 3-ba tartozok.. Kemia szerintem jobban megy, olyan 79-93%osokat szoktam irni :)

En is felek irasbelikre beulni, szoszerint az ajulas keringet, nem is tudok normalisan gondolkodni, szoval nem vagy egyedul.. :D

Sot magyaron annyira rosszul voltam, hogy a novella elemzest mar alig tudtam megirni.. Bioszbol is mentel tavaly? Merre mesz tivabb? :)

2017. máj. 9. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/143 A kérdező kommentje:

Szia! :)

Bioszom már megvan, 82 lett, az eléggé megviselt, mert elrontottam egy marhaságot, és 84 pontos lett az írásbelim, erre még jobban lehúzták a szóbelinél az "előadásmódom" miatt, amit azóta sem értek, de a szubjektív pontok kb felét levonták. Pedig nem éreztem borzalmasnak magamat. :D


Nekem a magyar tavaly 90 lett, töri 85, matek 84, angol 83, tanúsítványosan csináltam egy 94-es angolt, de az sajnos nem számít be. :(


Szinte pont ugyanolyan próbákat írunk. :D Nekem a legrosszabb 78 lett, más nem is volt 80 alatt, és 93 a legjobb próbám eddig. Én is orvosira szeretnék menni, SZOTE van az első helyen, nem tartom magamat egy kompetitív típusnak, leginkább az hajt, hogy "csak kerüljek be", de néha olyan távolinak tűnik, főleg, hogy elsőre nem vettek fel, és ez azért megmarad az emberben.


Na de sok sikert neked, a közepek még szórakoztatóak is, azt hiszem, ott az egész osztály, és mindenki erősíti egymást. :) Jövő hétre is egy kalappal. :)

2017. máj. 9. 17:24
 5/143 A kérdező kommentje:
Na jó, szóval lehet, hogy későn mondom, de holnap a törire azért egy adag relaxot küldök. Én mindig azzal nyugtattam magamat tavaly, hogy ha egyet elrontok, az szinte csak pár pont veszteség. :D
2017. máj. 9. 17:26
 6/143 anonim ***** válasza:
100%

Én is idén érettségizem kémiából, meg úgy egyébként is. :D

Én tavaly nyáron vettem át az egész tananyagot, mert suliban fakton sajnos nem épp a legjobb tanárom volt... :/ És szeptembertől írok próbákat, eleinte nekem is olyan 80% körüliek lettek, mostanra feltornásztam 90%-ra. A bioszt azt meg a világért se tudom 85% fölé vinni, ha meggebedek se. :D

Tavaly érettségizettektől kérdezgettem, nekik a tavalyi jobb lett, mint a próbaérettségiik, és közülük mindenkinek húzott felfelé valamennyit a szóbeli (vagy megtartotta az írásbelin elért százalékot). Ne aggódj, szerintem az idei érettségi közepes erősségű lesz vagy még inkább gyenge, mert ugye most vezették be ezt az egész újfajta valamit, és kezdésnek nem szoktak extra nehézzel indítani. Ha meg mégis nehéz lesz, akkor mindenkinek az lesz. :D Ne görcsölj rá, szerintem ilyen próbák mellett lehetetlen, hogy ne érnél el jó százalékot. ;) Egyébként szinte lehetetlen odamenni úgy, hogy mindent tudni fogsz. Nekem több kémiatanár is mondta, hogy mindig megírják az aktuális érettségit, amint felkerül az oktatas.hu-ra, és még soha nem lett nekik se 100%. :D Én is úgy érzem, hogy vannak még hézagok itt-ott, főleg a termokémiánál, de most már csak nagy vonalakban nézem át a tananyagot, meg csinálgatok majd még 1-2 feladatsort. :D

Sok sikert jövő péntekre! :)

2017. máj. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/143 A kérdező kommentje:

Köszi, szuperaranyos vagy. :) Bioszból valahogy nehezebb is javítani, vagy nem tudom. Én anno nem írtam külön próbákat, csak témakörök szerint oldottam érettségi feladatokat, de ott sokkal több múlik a témakörökön vagy azon, hogy mennyire vagy olyan hangulatban, hogy értelmezni tudd az ábrát. Nekem pl mindig voltak apró pontatlanságaim az ilyesmiben, és úgy éreztem, élesben borzalmas lett, erre egy pontot se veszítettem rajtuk. A 85 meg egyébként pont jó. :D Mármint nem tudom, hogy mi a cél, de ezekkel duplázni is simán tudnál élesben. :)


Neked is sok sikert pénteken. :)

2017. máj. 9. 22:36
 8/143 A kérdező kommentje:
Meg az első válaszolónak is, a teljesség kedvéért. :D
2017. máj. 9. 22:37
 9/143 anonim ***** válasza:
Igen, "nektek"-et akartam írni, de úgy néz ki, hogy kicsit késő volt és töri előtti este :D
2017. máj. 10. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/143 A kérdező kommentje:
Sebaj. :D Egyébként azt olvastam, hogy egész kedvezőek voltak az idei érettségik (is). Remélem, jók lettek. :)
2017. máj. 10. 16:27
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!