Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A magyar (irodalom) érettségin...

A magyar (irodalom) érettséginek mi értelme van?

Figyelt kérdés

4 évig tanulják a gyerekek a rengeteg költőt,művet,verselemzést,stb.

Erre beraknak egy olyan feladatot,amivel gyakorlatilag a tudást megkerülve lehet letenni ezt a vizsgát..


2017. máj. 9. 00:17
 1/7 anonim ***** válasza:
86%

Ez eddig is így volt, nem csak az idei érettségitől.

Az első feladatnak szerintem semmi értelme nem volt eddig sem és most sem. Az olvasott szöveg értelmezése nem tanulható.

Az érvelés méri legjobban az irodalmi műveltséget. Ebbe kell beleépíteni a 4 év alatt tanultakat és megmutatni, hogy te igenis tudod és figyeltél Shakespeare-től Puskinon át Csokonai életművéig. A diákok viszont legtöbb esetben képtelenek átlátni az érvelés lényegét és irodalmi példák nélkül

2017. máj. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%
Ha a szövegértésre gonolsz, én helyeslem, hogy ne kerüljenek ki funkcionális analfabéták az iskolából. Egyébként csak annak a nagyon alapszintű megoldásával szerintem nem lehet már átcsusszanni az érettségin.
2017. máj. 9. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
77%
A szövegértés és a szövegalkotás sokkal fontosabb irodalmi (és nyelvi, mert hogy magyar nyelv és irodalom, nem irodalom érettségi van simán) kompetenciák, mint a lexikális tudás vagy az olvasottság. Egyébként minél többet olvasol, annál könnyebben alkots
2017. máj. 9. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

(sikerült elküldenem)


Szóval minél olvasottabb vagy, nagyátlagban annál könnyebben veszed az akadályokat, miközben minden lexikális tudásoddal villoghatsz a szóbelin, ami meg csak arról szól, amit az évek alatt bemagoltál.

2017. máj. 9. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

"Ha a szövegértésre gonolsz, én helyeslem, hogy ne kerüljenek ki funkcionális analfabéták az iskolából."


Hiszen, aki elér 20%-ot vagy 25%-ot az egész magyar érettségin az már nem analfabéta?!

2017. máj. 9. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
57%
Értelme az, hogy nem kelljen ilyen kérdést feltenni.
2017. máj. 9. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem az az értelme, hogy a saját országod illetve néhány más fontosabb költőt és írót megismerj és ezáltal legyél művelt, tájékozott. Csak az alapműveltség velejárója.

Egyetemen is így van. Egy csomó nem a munkánkhoz tartozót meg kell tanulnunk és még vizsga is van belöle. Aztán kb 3 tantárgynyi tudásnak a felét fogod használni majd a munkád során. De ha bárki kérdez valamit tőled hasonló témában (akár magyar akár az egyetemen megtanultaknál) akkor tudsz (tudnál) rá válaszolni és gondolom neked is jól esne ha azt hallanád "Huh ő aztán igazi szakember, és még művelt is"

2017. máj. 9. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!