Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi értelme van olyan dolgokat...

Mi értelme van olyan dolgokat tanulni az iskolában aminek soha nem fogjuk hasznát venni, és valószínűleg 3 hét múlva elfelejtük?

Figyelt kérdés
Nem értem hogy hol fogom használni reálosként azt hogy Pavlov mit csinált a kutyákkal, vagy hogy az Á az igen nyílt magánhangzó.

2016. okt. 14. 07:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%

Attól, hogy TE nem használod ezeket (habár még ez sem egész biztos), másoknak ÉPPEN EZ kell a munkájához.


Emellett az sem hátrány, ha nem vagy tökhülye az iylen témákban sem, mert ha szóba kerül valahol, igen kínos, ha meg kell kérdezned, mi az a pavlovi reflex :)

2016. okt. 14. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
22%

Igen első.

Nagyon kínos nem tudni az ABC összes betűinek jellemzőit. Napok óta nem tudok aludni. Refluxom is van már ettől az egésztől.

Röhej

2016. okt. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
98%
Egy általános műveltségtől még senkinek nem lett baja!
2016. okt. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Az iskolán kívül is sok ilyen dolog előfordulhat, szóval nem árt, ha tudja az ember ,hogy hogyan tanuljon meg számára unalmas dolgokat

Az is lehet,hogy van akit érdekel, vagy ez kelti fel az érdeklődését a tantárgy iránt.

2016. okt. 14. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért tanítanak meg minden ilyen baromságot, mert ha valakit pl elgondolkodtat az, hogy mi történt a kutyával és vajon új dolgokat meg lehet e állapítani a mai tudással erről, akkor olyan irányba kezd el érdeklődni és tanulni. Ha valakit éppen az foglalkoztat, hogy melyik betű milyen és bele akar merülni a nyelvtörténelembe, hogy hogyan alakultak ki a hangzások a szavak stb, akkor azt érdekli a nagy Á.


Viszont az is tény, hogy gáz, ha nem tudja az ember megkülönböztetni a magánhangzót a mássalhangzókkal, vagy épp nem tudja, hogy Pavlov mit csinált. Mondjuk az utóbbi kevésbé gáz, de azért az alapműveltséghez hozzáad. Vagy, hogy a másodfokú egyenlet képlete nem egy sütirecept. Mondom mindezt úgy, hogy egyébként rühelltem az iskolát. Szóval az értelme az, hogy az ember megtalálja azt ami érdekli, hogy fejlessze az általános tudását, és hogy ha van elég esze hasznát is tudja venni.

2016. okt. 14. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
81%
Semmi értelme. De fel sem merülne a kérdés benned, ha legalább érdekesen tanítanák. Így viszont jogos.
2016. okt. 14. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Nyilvan az iskola feladata az ismeretek es tudas atadasa, de van egy fontosabb feladata is:


Az iskola sorba teszi a gyerekeket kepesseg szerint. Az iskolaban derul ki hogy ki mire alkalmas. Az okosabbak mennek egyetemre, a kicsit gyengebbek tanulnak valami szakmat, a hulyek meg mennek betanitott melosnak.


Tok mindegy mit csinalt Pavlov a kutyakkal, viszont az nem mindegy hogy ezt ki mennyire tudja megtanulni.


Ha jutni akarsz valamire az eletben akkor tanulsz, ha nem nem. Nekem mindegy, betanitott melosokra is szukseg van.

2016. okt. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
0%
Ez ugyan igy elmondható másra is. Ha valaki nem akar például a fizikával foglalkozni, akkor neki nincs rá szüksége. De ugyanaz lehet a matematikával is. A gép mindent kitud számolni, erre sincs szükség.
2016. okt. 14. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
hajrá IQ :-)
2016. okt. 14. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Honnan tudod, hogy nem fogod hasznát venni? Bárhol előjöhet. Alapműveltéség. Az meg hülyeség, hogy 3 hét múlva elfelejted. Igaz, minden nem fog megmaradni, de ne így állj hozzá! Én pl. Pavlov kísérletéről (nem kapcsolódik a szakmámhoz) 6-7 éve tanultam , de biztos vagyok benne, hogy nálam idősebbek is emlékeznek erre.

Az viszont nagyon igaz, hogy van mit fejleszetni az oktatáson!


Utolsó:

"De ugyanaz lehet a matematikával is. A gép mindent kitud számolni, erre sincs szükség." Ez igaz, viszont a matek nem csak számolásból áll... Számolni "mindenki" tud, gondolkodni már nem éppen.

2016. okt. 14. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!