Mit tehetnek? Rettegek!

Figyelt kérdés

Borzasztoan erzem magam... holnap tori, a matekom borzalmas, a magyarom szint ugy!


Alapvetoen nem vagyok egy hu de rossz tanulo. Orszagos szakmai verseny miatt van plusz 100 pontom, mivel benne lettem az elso 10-ben, pedig semmit sem tanultam ra, csak ott neztem at a negy evnyi anyagot.

Iden felevkor es evvegen is 4,9 lett az atlagom (csak a matek negyes), tavaly meg nem igazan erdekelt a tanulas (matek 2, angol 4, mert elorehozottaztam es 2 osztalyozo vizsgat tettem, es pont a 11.-es elott epp korhazban voltam, de a 12.-es otos lett, minden mas otos)


Miota az eszemet tudom es iskolaba jarok, a magyar es a töri, amit kisujjbol kirazok. 4-5 oldalas verselemzeseket irtam, rengeteg koltoi kepet tudok, latom az osszefuggeseket, alkalmazom a nyelvtanbol megszerzett ismereteket.

Toribol orszagos versenyen dobogos lettem, rengeteg esszet irtam mar (7-8 oldalasakat versenyekre).


Es megis! A magyarom rettenetes, 793 szot irtam a novellahoz, de megsem tudom, jo-e. A kozponti problemat is kifejtettem az irasomban. A szovegertesem szornyu az idokorlat miatt, az ervelesem 10 perces osszecsapott munka, de eszerveket soroltam fel, sajat tapasztalatokkal megspekelve.


A matek sosem volt az erossegem... Az elsobol 6 pontom lett, a masodikbol 20 az eddigi javitasok alapjan.


A toritol pedig rettegek! Ugy erzem, mindent Elfelejtettem egy ejszaka alatt! Semmi sem jut eszembe, pedig kiskoromban (6-7 evesen) egyiptomologiaval foglalatoskodtam allandoan, fujtam az isteneket, ismertem a kiralyokat, a kultuszt, mindent. Tavaly a zsidosag, a holokauszt, Mengele, Hitler es Sztalin terrora foglalkoztatott, rengeteget olvastam roluk. A II. Vh ment a cod-bol, legalabbis a normandiai partraszallas mindenkepp!

A magyar kiralyok, forradalmarok, vivmanyok mind foglalkoztattak, a kozepkori elet szintugy! Szinotos voltam 8 even keresztul tortenelembol! Magyarbol ugyan igy! A kiserettsegikre a 20-40 tetelt aznap olvastam at, 5-os lett mindketto.. angol erettsegim megvan, 5-os, arra sem tanultam semmit tavaly, megis 87%.

S megis, most mintha mindent elfelejtettem volna..

Egy valasztottam van meg, emelt tesi, de azthiszem, az menni fog.


Segitsetek, kerlek!



2017. máj. 9. 22:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg,menni fog nem kell ezt így túlaggódni. Én egyetemről megyek vissza érettségire és is érzem hogy úristen semmit se tudok. Hát hülye vagyok én? Egyetemen egy zh-ra többet tanultam. Ott 100 oldal simán ment naponta. Nem kell senkinek hinni,aki mást mond az érettségi könnyű ha a többit elkrtad nagy kaland ez tuti fog sikerülni amihez ennyire értesz és a pontod elég lehet a választott szakodra. Szurkolok! :)
2017. máj. 10. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
59%
Mennyire nem bírom, amikor valakinek ennyire semmi önismerete nincs 18 éves korára, amikor ennyire nem látja reálisan a helyzetét, az esélyeit... Inkább lettél volna csak 3-4-es végig, hogy közben az életet is lásd, ne csak a jegyeidet...
2017. máj. 10. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

"793 szot irtam a novellahoz, de megsem tudom, jo-e"


Képes voltál ilyen pontosan megszámolni, ahelyett, hogy arra figyeltél volna, hogy miről szól?

2017. máj. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
Én is így jártam,én egész életemben kituno voltam,es matekbol szerintem mehetek szobelizni konkretan.:(
2017. máj. 10. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sok sikert mindenkinek a töriben, én a holnapi angoltól jobban tartok. :(
2017. máj. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Aki becsületesen(!) végigdolgozta az elmúlt éveket, annak nincs mitől tartania: a menet közben kapott jegyeiből tudhatja, hogy kb. mire számíthat. Ha semmi esélye se lenne, meghúzták volna menet közben. Aki viszont bulizással meg puskázással töltötte az idejét, miközben el volt szállva magától, hogy ő a király, pedig folyton csak kisírta a jobb jegyet magának, az meg is érdemli, ha most parázik...
2017. máj. 10. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam 2-es is matekból, mégis 90% lett a középszintem, töriből talán sose voltam 5-ös és az is kereken 90% lett. Érdekes, hogy te viszont mindenből jeles voltál és 1 nap alatt tanultál meg versenyekre 6 könyvet, és mégis sík hülye vagy. Azért a matek érettségi nem egy nagy cucc. Az 1. részben hogy lehet 6 pontot elérni, ha olyan kérdések vannak, hogy ha 5 kg alma 50 ft, akkor 1 kg alma mennyi?!

A töriről ne is beszéljünk... Az inkább a magyar érettségi szövegértelmezés része.

2017. máj. 10. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
azért sok sikert :)
2017. máj. 10. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
80%
a közép töri a legkönnyebb érettségid lesz
2017. máj. 10. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
hát ez fura
2017. máj. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!