Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matek érettségi utolsó feladat...

Matek érettségi utolsó feladatánál pontosan hogy van az értékelés?

Figyelt kérdés

A 18. feladat c pontjára gondolok

[link]

Én csak simán megadtam a választ, ami helyes,mivel nem kérte a feladat, hogy indokoljam is, ezért nem indokoltam.Akkor ezek szerint csak két pontot kaphatok ?



2017. máj. 10. 16:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Sajnos én is ugyanígy jártam. Ha odaírták volna,hogy választást indokolja,(ahogy máshova is) akkor valamit írtam volna hozzá. Szerintem nem volt olyan könnyű,szerintem nem korrekt,hogy a fejben kiszámolt vagy kikísérletezett eredményre ilyen kevés pontot adnak.
2017. máj. 11. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom, hogy érdemes-e ezért reklamálni.Szerinted ?
2017. máj. 11. 06:53
 3/5 tatyesz ***** válasza:

A második rész előtti fontos tudnivalókban az 5. pont:


A megoldások gondolatmenetét minden esetben írja le, mert a feladatra adható pontszám jelentős része erre jár!

2017. máj. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én már a felvetésért is büntetést osztanék hiszen világos, hogy a matematikához közöd nincs... már bocsánat, de ez az igazság. Ha hibás is a végeredmény, mert elszámoltad de a gondolatmenet helyes, akkor arra a pontszám nagy része jár. A matematikában a gondolatmenet a lényeg, ha csak egy eredményt böffentesz a papírra arra akár véletlenül is rájöhettél.
2017. máj. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
"Reklamálni", azaz észrevételt tenni csak akkor lehet, ha a tanár a javítás során eltér az útmutatótól. De egyébként már megírták, hogy hol volt a feladatlapon, hogy indokolj. Gondolom, így is készítettek fel benneteket 12 éven át, hogy indokolni kell.
2017. máj. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!