Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem akarok továbbtanulni, ez...

Son Rani kérdése:

Nem akarok továbbtanulni, ez akkora baj?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, jövőre érettségizem gimnáziumban... Már 8. osztály óta ezen gondolkodom, és már 9. osztály óta nyüstölnek ezzel a továbbtanulás témával... Anyukám, és az ő szülei egyszerűen meg vannak kergülve, amikor mondom, hogy nem én nem akarok se egyetemre se főiskolára menni, egyébként meg lövésem sincs arról, hogy mit fogok csinálni, hogy leérettségiztem. Már ovis korom óta arról álmodom, hogy énekes, színész, musical színész, esetleg modell leszek (ehhez mondjuk egy 10 kilót le kéne dobnom), de olyan ötletem sosem volt, amiből mondjuk meg is lehetne élni ebben az országban. Én tényleg próbálkozom, de semmi nem jut eszembe, hogy talán mi lehetnék még, mert a zenén meg az ilyeneken kívül még az utazás érdekel nagyon, de ezzel kapcsolatban sem találok semmi olyat, amit csinálni tudnék... Tudom, hogy minden velem egykorú átmegy ezen a bizonytalan időszakon, de mindenki csesztet, én nem tudok semmit, mindenki azzal jö, hogy diploma nélkül max utcaseprő lehetek vagy takarítónő, én pedig nagyon kétségbe vagyok esve (hah, lassan már 3. éve) és nem tudom mit csináljak....

Tényleg ekkora baj, hogy nem érdekel semmi olyan amihez egyetem kell, és nem akarok tovább tanulni?



2017. máj. 11. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
91%
egyáltalán nem baj. kellenek a szakmunkások, közmunkások és betanított munkások
2017. máj. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
15%

A továbbtanulásnak nincs sok értelme, kell 1-2 értelmes kézzelfogható szakma és minden gond meg lesz oldva, csak attól függ mi érdekelne szakmák terén még, és jól gondold meg, mert én rosszul döntöttem és nem vagyok valami lelkes amiatt amit jelenleg csinálok, de jó hír hogy 25 éves korig lehet 2 szakmát ingyenesen szerezni OKJ-s képzésben, viszont ezek se egy álom helyek nehogy azt hidd vannak hátulütői, ha nem megfelelő szakmát fogsz ki csinálhatod a semmit, mert nálam az megy a semmit tevés 0 gyakorlattal, azért is mondom jól válaszd meg a szakmákat, és lehetőleg régies szakmát válasz, az új szakmát többsége kézzelfoghatatlan szar semmi gyakorlattal (tapasztalat...)

Vagy vannak még tanfolyamok, csak sajnos fizetősek, de néhány hónap alatt kézhez kapja az ember legalább a bizonyítványt és nem kell 2 évig szenvedni az iskolapadban. Mostantól rajtad áll, én csak útirányt adtam.

2017. máj. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%

Ahogy a leírásodból lejön nekem, nem az a baj, hogy nem érdekel semmi, amihez egyetem kell, hanem az, hogy egyáltalán semmi kézzel fogható dolog nem érdekel. Énekes, színész, modell stb., ezek olyanok, hogy (1) 17 évesen már látszana, hogy van tehetséged hozzá, lenne valami "múltad" (pl. benne lennél egy hobbi zenekarban, esetleg dalokat szereznél a saját szórakozásotokra, vezető tagja lennél egy iskolai/művelődési házi színjátszókörnek, önkénteskednél egy színházban vagy bármi ilyesmi - de te nem írsz róla, hogy az álmodozáson kívül BÁRMIT letették volna az asztalra)

Igen, 17 évesen már kellene, hogy legyenek céljaid, még ha később rá is jönnél, hogy mégis valami más érdekel.

2017. máj. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem az a lényeg, hogy egyetemre menj, hanem hogy legyen valami célod, ötleted, hogy mihez fogsz kezdeni. A szülők általában azért nyüstölik a gimis gyereket az egyetemi továbbtanulással, mert egy érettségivel kb. semmire sem viszed.

Ha tényleg érdekel a színészet, nézz utána a Szín-és Filmművészeti Egyetemnek, vagy egy színi társulatnak, ahova el tudnál menni segédkezni a háttérmunkálatokban, esetleg kisebb szerepeket rád is oszthatnak.

Ha pedig az utazás érdekelne, turisztikai képzés van több egyetemen, így kapcsolódna a jövendőbeli szakmád ehhez, de akár stewardess képzésre is elemhetsz, és akkor tényleg az utazás lesz a munkád.

Ha akarsz esélyt adni másnak is, egyszerűen olvass végig egy rakat egyetemi szak és OKJ leírást, és nézz utána annak, amelyik érdekesen hangzik. Ne azzal törődj, hogy mi lehetsz azzal, milyen munkád lehet, mert arra közben rá fogsz jönni. Az a lényeg, hogy érdekeljen amit tanulsz. Én legalábbis így választottam egyetemi szakot idén, és egyelőre úgy tűnik, jó koncpeció volt.

2017. máj. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
6 éves korom óta énekelek, ének zenei általánosba jártam, iskolai musicalben szerepeltem, iskolai tehetségkutatóban kétszer értem el első helyezést, szalagavatón kétszer is felkértek énekelni, és több helyre is hívnak két barátnőmmel énekelni minket. Úgy érzem tapasztalatom, mások szerint tehetségem is van, a baj az h éneklésből ebben az országban nem lehet megélni, vagy max rohadt nagy szerencse kell hozzá...
2017. máj. 11. 20:24
 6/6 anonim ***** válasza:
83%
Hát és a színész miért nem jó? Rengetegen járnak színházba, én magam is imádom :) azt mondod megvan hozzá a hangod is
2017. máj. 12. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!