Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van még itt olyan, aki rájött,...

Van még itt olyan, aki rájött, hogy rosszul választott szakot?

Figyelt kérdés
Ti hogy élitek meg?

2017. máj. 11. 18:15
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Amikor rájöttem, persze rossz volt, de a legrosszabb az volt, hogy tálaljam a szüleimnek:S (mondjuk ez az első év végén történt, osztatlan képzésben, tehát még eléggé az elején) De mivel volt új cél, nem csak odáig jutottam el, hogy "ezt nem, de nem tudom, akkor mégis mit", újra beadtam a jelentkezést és kész. Örülök, hogy váltottam, és nem pazaroltam el sok időt egy nyilvánvalóan rossz döntés miatt.
2017. máj. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a választ :)

megkérdezhetem hogy milyen szakról milyen szakra váltottál?

2017. máj. 11. 19:10
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sokan vannak így vele.Végül is amikor már oda jársz,akkor szembesülsz azzal sokszor,hogy mit is takar az adott szak a gyakorlatban.Én is tartok attól,hogy a fiamnak nem fog tetszeni majd a választott szak,mert konkrét elképzelése nem volt,szinte csak találomra választott.Ilyenkor úgy lehetséges a váltás,hogy a következő évben is beadja az ember valahová a jelentkezését?Esetleg még krediteket is át lehet ilyenkor vinni?
2017. máj. 12. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Van. Nagyon rosszul éreztem magam azon a szakon, amit választottam. Szenvedés volt minden egyes nap, ezért inkább úgy döntöttem, hogy nem járok be és szakot váltok. Újraírtam az angol emelt érettségimet és reménykedem, hogy felvesznek a másik szakra, amit megjelöltem.
2017. máj. 12. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
1-es vagyok: gazdaságiról természettudományi területre mentem
2017. máj. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, jöhetnek még

3-asnak: igen újra kell felvételizni, bár ha nem tetszik neki a szak akkor jobb ha minél hamarabb beadja, mert ha otthagy valaki egy szakot.akkor ha több mint két félévet végzett el vissza kell fizetni a félévet

Ha elfogadjàk a tàrgyakat a másik szakon akkor át tudja vinni(vagy egy részét) a krediteknek

De bízom benne hogy megtalálja majd azt ami érdekli

4-esnek sok sikert a felvételihez

2017. máj. 13. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!