Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Megmondanád a nővérednek hogy...

Megmondanád a nővérednek hogy rosszul választott?

Figyelt kérdés
Nővérem lassan 30 éves. Iszonyatosan azt érzi hogy ketyeg a biológiai órája. Tavaly összejött (inkább menekült hozzá) egy majdnem 10 évvel idősebb férfival. 6 HÉT járás után összeköltöztek. Eleinte nem panaszkodott, de pl volt olyan hogy nem talált a tesóm sokáig munkát és a pasi ki akarta tenni otthonról, mert hogy csak élősködni akar rajta. Azért alkalmi munkát vállalt hogy valami csak legyen. Volt egy nagy veszekedésük, főleg ez miatt, aminek az lett a vége hogy a pasi azt mondta hogy ha talál munkahelyet akkor idén terhes lehet.... ezzel nem is lenne gond, csak minden héten azzal hív fel hogy már megint hülye a pasija, már megint csak veszekednek. Tény hogy egy vaskalapos, maradi, szigorú, okoskodó emberről van szó. Ha apát szeretnék választani a gyerekeimnek, biztos hogy nem ilyet választanék. A lósz..rba is beleköt. Semmi nem jó neki sosem. Szereti az embereket szavakkal megalázni. Szeretnék beszélni a tesómmal hogy most hogy lett munkája, inkább költözzön el legyen független, és inkább tűzze ki célul azt hogy mondjuk 35 évesen szül. Tudom hogy már az is jó későn van, főleg azzal a tudattal hogy nekem meg már 22 évesen megszületett az első gyerek. Szerintetek mondjam neki, vagy hagyjam hogy szüljön egy gyereket egy rossz kapcsolatba, csak azért hogy legyen valakije?? Ha nem jön össze együtt a dolog akkor meg elválnak és akkor mi lesz? Látszik hogy nem szereti a pasi, hogy a tesóm szereti e abban sem vagyok biztos. Egymáshoz sodródtak mert a körülmények így hozták, és együtt maradtak. Mit tegyek?

2014. jún. 28. 06:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán kellene beleszólnod, mert a növéred is látja, hogy nem egészen stimmel a dolog, de ha ennek ellenére marad, akkor valami mégis tetszik neki. Ö választotta ezt az embert, neki kell kijönni vele, nem neked. Más ember párkapcsolatába beleszólni nem igazán szabad és nem is érdemes.


30 évesen még nem kellene ennyire pánikba esnie a gyerek miatt, 35-40 évesen sincs még lekésve.

2014. jún. 28. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Csak nagyon óvatosan szabad egy-egy elejtett megjegyzést tenni, mert az ember hajlamos arra, hogy csak azért is az ellenkezőjét tegye, mint amit mások javasolnak neki. Egyébként meg a leírásból az derül ki, hogy itt némileg összekeverednek különböző dolgok: a leírtak alapján egy ilyen emberrel együttélni is nehéz, a gyerekszülés, meg mint biológiai igény kissé független az együttéléstől. A gyereknek az ne tesz jót, ha a szülei közti folytonos feszültségben él (még ha őt mindkét szülője szereti is). Tehát a nővéred válassza külön a két dolgot és rakja őket össze a megfelelő módon.
2014. jún. 28. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek ilyen helyzetet. Ott is harminc körüli a nő, és fél hogy egyedül marad. A férfi akármilyen gonosz vele, úgy gondolja hogy ő az egyetlen esélye arra hogy férjes asszony és anya váljék belőle. Nem lát az orránál tovább, hogy később amikor megszületik a gyereke, aki sokkal fontosabb lesz bárkinél milyen nevelésben és milyen elnyomásban fog részesülni a párjától. A nővéred most azt hiszi hogy ez az egyetlen esélye, és ezért hódol be. Ha te szeretnéd kiráncigálni a kapcsolatából azt fogja hinni hogy az egyetlen esélyét akarod rosszindulatból vagy balgaságból elvenni tőle. Akkor rád fog haragudni. Képzeld magad a helyébe és gondold el hogy mi eshetne neki jól a testvérétől ebben a helyzetben. Esetleg biztosíthatod az együtt érzésedről, és elmondhatod hogy ha bármikor lelép onnan (akár gyerekkel is) mindíg mellette fogsz állni. Beszélhetsz neki olyan ismerős nők példájáról akik nála idősebben találták meg a boldogságot. Elmondhatod neki hogy vannak netes társkeresők, ahol vannak olyan férfiak akik vágynak szerelemre , társra, gyerekre...... Tehát ha a környezetében nincs alkalmas jelölt, fölmegy a netre és lehet hogy ott találja meg álmai férfiját. A lényeg ,hogy most amikor még ketten vannak egymásnak ilyen a féfri vele, később ez csak nehezebb és rosszabb lesz. Nagyon sok anya tűr és szenved rossz kapcsolatban a gyermekéért. Pedig a gyermek minden érez a szülők feszültségéből és ez neki is megmérgezi a gyerekkorát. Szerencsés a nővéred mert most még van választási lehetősége. Rosszabb lett volna ha a férfi a családalapítás után mutatja meg ezt a valódi arcát.
2014. jún. 28. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
A testvéred!Beszélj vele,mondd el a véleményed,de nyilván az ő döntése,hogy marad-e ebben a rossz kapcsolatban.30 évesen nincs lekésve semmiről!Én vártam,most 36 vagyok,boldog kapcsolatban és útban az első babánk.Szóval inkább legyen türelmes,megéri!:)
2014. jún. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Biztos, hogy megmondanám neki. Bár az ő viselkedése is érthető. Hasonló korú barátnőimen látom, illetve ők is elismerik, hogy annyira vágynak már egy kapcsolatra, hogy bőven hajlandóak kompromisszumot kötni.

Csakhogy egyáltalán nem mindegy, hogy ez a kompromisszum azt jelenti, hogy elnézi az ember, hogy a másiknak nem kockás a hasa vagy hóvégére bizony üres a bankszámlája, vagy azt, hogy folyamatos megalázásban legyen része. Ráadásul egészséges lelkű gyereket ilyen apa mellett nemigen lehet nevelni, és idővel ő is meg fogja elégelni. Akkor aztán még idősebb lesz, ráadásul gyerekkel próbálhat mást találni... ne nehezítse már meg a dolgát.


Én biztos, hogy ilyen helyzetben beszélnék a testvéremmel - nem egyszer és nem kétszer, hanem annyiszor, ahányszor csak kell, hogy felfogja, hülyeséget akar csinálni.

2014. jún. 28. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én előre szólnék neki, hogy kényes témáról szeretnék beszélgetni, készüljön fel lelkileg.

Úgy vezetném fel, hogy ne érezze támadásnak, és ez csak aggodalom a részemről.

Nem akarok beleszólni a dolgába, de nem mehetek el ezek mellett szó nélkül, és még ha rám is lesz mérges, én jót szeretnék a testvéremnek.

És akkor belekezdenék, hogy biztos ezt a férfit szeretné egy életen át? Neki szeretne gyermeket szülni? Felsorolnám a hétről-hétre hangoztatott problémákat amiket neked mondd, és elmondanám a véleményem.


Nem számít én leszek-e a gonosz, én megpróbálnám megmenteni.

Ha nem megy, nem megy. Mikor vége lesz (ha tényleg ilyen rossz, vége lesz...) akkor bármikor számíthatna rám.


Ennyi.

2014. jún. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma délutánra megbeszéltünk egy találkozót, majd finoman elmondom neki hogy szerintem mi a gond ezzel a fazonnal. Egyébként az első gyanakvó jel számomra az volt mikor az én mindig 48kg-os nővérem felszedett pár kilót, 54-56kg volt. Nem volt kövér, hisz 162cm magas. A párja elkezdte ba..ogatni hogy fogyózzon mert ő neki a vékony lány tetszett nem ez a nagy pi...ájú. És hogy azok az anyukák aki kövérek két három sok gyxerek után azok csak lusták hogy újra csinosak legyenek, és hogy ha egyszer terhes lesz, ne merjen hízni egy grammot se..... Megfogadom amiket leírtatok és beszélek vele.
2014. jún. 28. 12:13
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért kell kétségbeesni 30 évesen és rögtön gyereket szülni egy jöttmentnek. Ez akkora önzőség, csak a gyerek fogja megszívni, ha ilyen környezetben kell neki felnőnie. Lehetne egy kicsit felelősségteljesebb a nővéred. Igen, beszélj vele, hátha észhez tér.
2014. jún. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én biztosan megkérdezném tőle: És te ehhez az emberhez akarsz hozzámenni? Menekülj tőle, amíg nem késő. Ha ennyire nem illetek egymáshoz. Persze lehet, hogy annak a "vaskalapos" embernek sok mindenben igaza van, ezt nem tudhatjuk, erről nem írtál. Talán szigorúbb erkölcsei, felfogása van a dolgokról, mint a nővérednek. De hogy nem illenek össze, az biztos. Ha már ki akarta tenni a lakásból, miért nem jött el?? Ez lett volna a minimum. Ennyi önérzetének kell lennie egy embernek. - Szóval, ha esetleg gyerek lenne, olyan válóperes cirkusznak nézne elébe, hogy senkinek nem kívánom, és a gyerek sem maradhatna nála, az biztos, hogy elintézné ez az ember, hogy őnála maradhasson a gyerek. Ezzel a házassággal semmire nem menne. Ez a nők legnagyobb baja, hogy nem a szívük után választanak, aztán jön egy megfelelő ember, és válhatnak el. Sürgősen hagyja ott, te pedig mielőbb mondd el neki a véleményedet, vagy mutasd meg neki, amit írtam.
2014. jún. 29. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
hát voltam nála. Vicc az egész! Megint elkezdett panaszkodni nekem, hogy a tesóm most 3 műszakban melózik és most egy hónapja hétfőtől vasárnapig mert lesz vmi üzemleállás és be kell pótolni atermelést. Ergo ha hazajön hulla fáradt. Éjszakából hazajön reggel 7-7:30kor és még a párjának kell ebédet főzni meg takarítani meg vasalni. És mikor ezt nem tette meg, elkezdett vele veszekedni hogy hogy néz ki a ház stb stb.. Megkérdeztem a tesómat hogy hát akkor most így mi lesz a gyerekvállalással meg úgy mindennel, erre az volt a válasza: Ja egyébként jól megvagyunk, csak ezen szoktunk veszekedni.... De hogy azért most nem lesz gyerkőc mert a párja szerint ha már veszekednek az nem ideális kapcsolat egy gyerekhez.... na mindegy, hagyom az egészet. A segítő szándék meg volt bennem, de ő "jól" érzi magát ebben.
2014. jún. 30. 06:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!