Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rosszul tettem, hogy ezért...

Rosszul tettem, hogy ezért otthagytam az egyetemet?

Figyelt kérdés

Elkezdtem egy szakot, de mint ahogy szokás nem itt a környéken, hanem 100 km-re a lakhelyemtől.

A szüleim nem tudtak annyi pénzt előtremteni, hogy mindenre jusson. Részben támogattak, részben fél évre diákhitelt vetem fel. Diákmunkázni nem igen lett volna idő az órarend mellett plusz sok tanár folyamatosan variált az időpotokkal (egyébként az órák 90%-a katalógusos volt) , ráadásul a kaja és a mosás miatt muszáj voltam hétvégente hazajárni. A másik opicó az lett volna, ha nyaranta dolgozom, de sajnos 400-500 ezer forintot amennyibe kerül az éves lakhatás stb (államira jártam/járok) lehetetlen egy nyár alatt megkeresni.. Így átjelentkeztem egy környékbeli egyetemen egy ugyan olyan kar másik szakára, de ezzel nehezebb lesz elhelyezkendni.

szóval a döntésem oka az volt, hogy nem szeretném, hogy a szüleim adósságban éljenek, ráadásul azt sem szeretném, ha huszonévesen milliós tartozásaim lennének.

Igen mondhatjátok, hogy lehet éjjel is dolgozni stb, de nem akarok zombi lenni és hosszú távon kikészítettem volna saját magam.



2017. máj. 12. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
67%

Nem nagyon értelek. Felépítetted a saját érv rendszeredet, mit miért csináltál stb. Ezek a te döntéseid voltak, neked kell tudni, hogy számodra mi éri meg, mi nem.

Elkezdhetünk ellenérveket felhozni (igen, szerintem a diákhitel egy megoldás lett volna - kiegészítve tanulmányi ösztöndíjjal és nem állandó, alkalmi diákmunkával) - de leírtad, hogy nem akarsz huszonévesen tartozást, innentől fogva teljesen mindegy ki mit ír.

2017. máj. 12. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, én is hasonlóan döntöttem volna a helyedben. Én elég szerencsés helyzetben vagyok, mert a szüleim tudják támogatni, hogy 130 km-re tanuljak (amúgy államis vagyok), de én se bírnám azt elviselni, hogy a szüleim, vagy én tartozzak már ilyen fiatalon. Mondjuk nem tudtál volna ugyanarra a szakra jelentkezni a környékeden? Az esetleg talán jobb megoldás lett volna.
2017. máj. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
A probléma, hogy az ösztöndíj baromi kevés :/ máshol a dupláját kapják (egy kisebb egyetemről beszélünk)
2017. máj. 12. 22:44
 4/5 A kérdező kommentje:

2-es:

Ez a szak konkrétan nincs a környéken

2017. máj. 12. 22:45
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha lediplomázol és jó leszel abban, amit csinálsz, tök mindegy, hogy melyik egyetemen végezted...


Jól tetted szerintem, hogy nem kergetted a szüleid adósságban.

2017. máj. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!