Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket a könnyeb megtanulni?...

Melyiket a könnyeb megtanulni? Zongora vagy gitár?

Figyelt kérdés

2017. máj. 13. 01:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a zongora könnyebben ment. De gondolom profi szinten elsajátítani mindegyik hasonló nehézségű. :D
2017. máj. 13. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Mojjo ***** válasza:

Kinek melyik. És tényleg erősen függ attól, hogy milyen szinten. Elakkorodozgatni mindkettőn viszonylag könnyen el lehet. Ugyanakkor pl ilyesmi:


gitár: https://www.youtube.com/watch?v=mHl3p0EZvoI

zongora: https://www.youtube.com/watch?v=zucBfXpCA6s


nem valami egyszerű egyik hangszeren sem, és hosszú évek kitartó és kőkemény munkája.


Gyönyörű hangszer mindkettő. És egy hangszeren komolyan megtanulni játszani bizony nagy, de gyönyörű feladat, legyen az bármi.

2017. máj. 13. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen! Ha például az a célod, hogy a későbbiekben könnyebben tudj dalokat megtanulni kottából szerintem a zongorán egyszerűbb megtanulni, megtalálni, és játszani hozzá a hangokat. Ha például tábortűznél akarsz játszani a haverokkal, akkor meg lehet tanulni könnyen pár akkorddal is rengeteg számot.


De a fentebbi példákhoz szükséges dolgokat nem nehéz elsajátítani. Persze gyakorlás szükséges ehhez is. :)


De egyetértek az előttem szólóval. (Első voltam.)

2017. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Mojjo ***** válasza:

@3: mondjuk a zongorát nehezebben tolja oda az ember a tábortűzhöz, az tuti :) De ugyanúgy szokás akkordozgatni rajta, énekkísérethez.


A zongorának valóban megvan az az előnye, hogy egy hang csak egyszer szerepel rajta, míg a gitáron egy hangot több helyen is megtalálunk, így valóban, a zongoránál, ha olvassuk a kottát, az egyértelműen determinált, hol is kell lenyomni a billentyűzetet, míg gitárnál a szomszédos hangoktól függ, hogy hol érdemes a fogólapon megkeresni a hangot. Ebből a szempontból valóban egyszerűbb a zongora. De a gitáron csak violinkulcsból játszunk, ha kottából játszunk, zongorán meg egyszerre violon- és basszuskulcsból - ezzel pedig szerintem simán behozza a lemaradását nehézségi szintre :)


Na meg a komoly játék nem (csak) arról szól, hogy megtaláljuk a hangokat, és lenyomkodjuk, hanem arról, hogy hogyan hangsúlyozzuk azokakt. Attól lesz a zene igazán zene. Ez pedig gitáron és zongorán is egy kemény feladat.


Szerintem mindenki válassza azt a hangszert, amelyik leginkább közel áll a szívéhez. Aggódni nem kell, ha komolyan akar játszani rajta, nehéz lesz. Nagyon :D De Ettől (is) szép az egész, szóval nem kell megrettenni, épp ellenkezőleg, lelkesítsen a dolog.

2017. máj. 13. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!