Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Speciális tanfolyamok » Magántanárhoz vagy zeneiskoláb...

Magántanárhoz vagy zeneiskolába járjak, ha gitározni szeretnék megtanulni?

Figyelt kérdés
Jelenleg teljes állásban dolgozom, de érdekel a zene és szeretnék megtanulni gitározni (akusztikus, majd később basszusgitár). Melyiket ajánlanátok? Illetve van valami weboldal ahol keresgélhetek tanárokat? Fogalmam nincs hogyan kezdjek hozzá. Még gitárom sincs. Elsőnek az alapokat szeretném megtanulni. Kérlek segítsetek! 20/L

2015. aug. 4. 23:18
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
Ha zeneiskolába mész, ott kötelező a szolfézs meg a félévi vizsgák, nem hiszem, hogy a teljes állásod mellett lenne időd ilyenekre szaladgálni
2015. aug. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
50%

Az állami zeneiskolába menj el! Az ingyenes, de ha még idősebb leszel, akkor is olcsóbb lesz, mint a magántanár. Kb. tizedannyi.

Ha a kerületed elutasít, menj másik kerületbe. Nem mindenhol tanítanak felnőtteket.

Milyen előképzettséged van?

2015. aug. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
Magántanárhoz.
2015. aug. 5. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Szerintem a magántanár mellett döntök! A pénz nem számít! Hol keresgélhetek magántanárok között? Esetleg van olyan, aki adna kölcsön gitárt is? Nem szeretnék gagyit vásárolni, hanem inkább majd a későbbiekben vennék egy komolyabbat.
2015. aug. 5. 11:55
 5/22 A kérdező kommentje:
Nincs sajnos előképzettségem!
2015. aug. 5. 11:56
 6/22 anonim ***** válasza:
Kölcsönadni senki nem fog.
2015. aug. 5. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
72%
Ha van rá időd és tényleg komolyan gondolod, akkor mindenképp zeneiskola. Sokkal jobb és rendszerezettebb képzést kapsz, kénytelenek normálisan tanítani... én magántanárhoz, maszekban nem nagyon mennék, semmi garancia és bizonyíték nincs rá hogy valóban képzett zenész-e az illető, és hogy tényleg tud tanítani-e, vagy hogy ő maga tisztában van-e a dolgokkal. De ha netán jó tanár, akkor sem biztos hogy normálisan fog tanítani. De én a helyedben inkább magamtól tanulnék gitározni, ez nem egy olyan dolog, amit meg lehet tanítani. Ha mégis, akkor meg jön a sok értelmetlen szabály, meg a sablonosság. Érzelmi szinten kell ráhangolódni. Én 2 év autodidakta tanulás után mentem zenesuliba. Ne értsd félre, elégedett voltam, de kb. 2 év után ott is hagytam, pont ezek miatt. Neked kell rájönnöd dolgokra, neked kell ráhangolódni a hangszerre... a szenvedélyt, ami a legfontosabb, semelyik iskola sem fogja megtanítani.
2015. aug. 5. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
68%
Csak egy a fontos, nem kell félni. Bár ha tényleg a mániád és tényleg szeretnél zenélni, akkor nem fogsz félni... Csak tanulj meg tabulatúrát olvasni (ami rém egyszerű, kb. kétszer rápillantasz és levágod mi van), és gyakorolj egyszerű számokat. Pl. Black Sabbath - Electric Funeral. Nekem ez volt a legelső számom, amit eltudtam játszani és ráadásul nem is egy sablonos mainstream dal.
2015. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
28%

Zeneiskolában nem fog senki megtanulni gitározni, az nem arról szól.

Ha valaki gitározni akar, akkor egy jó magántanárhoz kell menni.

Pont.

2015. aug. 5. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Indoklás, alátámasztás 0. Hiába jelentesz ki valamit, ha nem mondod el mi a véleményed... ez olyan, mintha pénisz nélkül akarnál dugni. Vagy te így szoktad?;)
2015. aug. 5. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!