Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Óbudai Egyetem gépészmérnöki...

Liliom1402 kérdése:

Óbudai Egyetem gépészmérnöki szak lányoknak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

19 éves lány vagyok és az Óbudai Egyetem Bánki Donát Gépész és Biztonságtechnikai Mérnöki Karának a gépészmérnök szakára jelentkeztem.Nagyon érdekel ez a szak és örülnék ha felvennének. De nagyon rám jött a félelem.Még pedig azért mert lány vagyok.

Arra lennék kíváncsi, hogy ezen a karon vannak lányok?? A tanárok és az ott tanuló fiúk nem nézik le a lányokat??

Eddig ezek a kérdések nem is merültek fel bennem,de mostanában hallok rémtörténeteket (nem erről az iskoláról hanem úgy általánosságban ) hogy vannak olyan tanárok/diákok akik nem hajlandóak elfogadni , hogy ezt a lányok is képesek megtanulni.

Minden tapasztalatot/történetet szívesen várok.

Köszönöm a válaszokat! :)



2017. máj. 13. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem egyre több csaj választja a gépész, villamosmérnöki vonalat melyek legalább jól fizetnek a mérnöki vonalon. Sőt volt már pár IT-s csaj is akit megismertem :D


Ha a tudásod meglesz akkor az iskolában szerintem semmiféle hátrányod nem fog ebből származni. Sőt mivel, hogy sok a csávó, így biztos könnyen kapsz majd akárkitől segítséget jegyzetet stb ha éppen arra szorulnál :D Akiket ismertem eléggé élvezték ezt :D

2017. máj. 13. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is erre a karra járok. Hát lány azt kell mondjam elég kevés van. Mechatronika szakon vagyok..itt kb 120 emberből 8-10 lány van..de ez a minket fiúkat jobban zavar szerintem :) Egyébként semmiféle negatív dolog nem fog érni csak azért mert lányként egy úgymond "fiús"szakra jársz. Sőt szerintem rátok még jobban is fognak figyelni a tanárok és hallgatók egyaránt :)
2017. máj. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ott találkozunk😊18/f
2017. máj. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!:)

Kicsit megnyugodtam:D

2017. máj. 15. 17:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!