Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » GAMF gépészmérnöki szak...

GAMF gépészmérnöki szak milyen? Gamfosok, vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék azzal kapcsolatban, hogy a GAMF gépészmérnöki szakja mennyire nehéz. Elsősorban az első egy-két félévre gondolok.

Mennyire számítanak a középiskolai előismeretek vagy mennyire szól inkább a készségről és a gyors felfogóképességről?

Elsősorban gondolok itt a matematikára és a fizikára. Matematika próbaérettségit 92%-ra írtam középszinten, illetve tudok integrálni, deriválni. Fizikából középszinten fogok érettségizni, szerintem 4-es eredménnyel, de ugye sok minden függ a feladatok jellegétől is, mert úgy érzem a mechanika részét tudom ötösre, ami feltételezem a gépészmérnökin hangsúlyosabb, mint mondjuk az optika, vagy az atomfizika.

Mennyit kell átlagosan tanulni? Milyen az órák? Hány előadás van egy héten? Stb. stb. :) Kérem, aki ráér, írjon pár sort, hogy mi a tapasztalata!


Előre is nagyon szépen köszönöm! :)


2017. ápr. 30. 18:15
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Én elsőéves vagyok, úgyhogy elég frissek a kezdeti élmények. :) Az első félév nagyon könnyű volt, nem kellett sokat tanulni, bemelegítés volt. Persze van, akinek itt is alig lett tantárgya, de arről ő tehet. :) A 2. félév már húzósabb (azt mondják a leghúzósabb). Idén szerencsénk volt -aránylag- könnyű volt, de sok a buktató tantárgy. A beadandók is kellemesek, okoztak pár álmatlan éjszakát. :D

Valamennyit nyilván számítanak a középiskolából hozott ismeretek, de a nulláról kezdik a tanítást. Elég pörgős, 1,5 óra alatt annyit veszünk, mint kb. gimiben egy témazáró anyaga. A matek (első félévben) nem nehéz, a fizika sem, ha jó tanárhoz veszed fel. (erről privátban írok max) Fizikánál a fizika minden része hangsúlyos, de nem annyira vészes. Mechanika külön is van, 1-2-3. Átlagosan mennyit kell tanulni? Rajtad áll. Én átlagosan a végére hagyok mindent és jön a hirtelen halál. :) Az órák 1,5 órásak, általában jó fejek a tanárok, de vigyázni kell, mit kihez vesz fel az ember. Pl. fizikából egyik ismerősöm érettségizet, de rossz emberhez vette fel a tantárgyat, vizsgán is megbukott. Én sosem tanultam fizikát, hármassal átmentem vizsga előtt. Az, hogy hány előadás van egy héten, arra csak az a válaszom, hogy ahányra bemész. :)

Ha van még kérdésed, privátban írj.

2017. máj. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Ja igen, jegyzeteim vannak eladóak. :P
2017. máj. 14. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Szeptemberben kezdtem én is, így friss az élmény. Egész jól leírta az előttem szóló az első évet, viszont szerintem nem hátrány ha több helyről is hallasz róla :D főleg hogy én gimnaziumból jöttem, szeretném kiemelni hogy azért számít honnan jössz! Nekem a szakmai rész nehezebben ment (mechanika, anyagismeret, műszaki ábrázolás stb), míg sokan mások már nagyrészt tudták ezt, akik szakmát hasonlót tanultak korábban. Első félévben több mindenből lehetett megajanlottat szerezni, míg másodikban többől kötelező volt vizsgázni.

Teljesítmény persze a befektetett munkától is függ. Én mérsékelten tanultam és úgy meglett mindkettő félévben a tanulmányi ösztöndíj,bár az első félév szerintem egyszerűbb volt, kicsit mint valami beetetés. A legnagyobb probatételt én a beadandókban láttam, nekem egy-egy ilyen munka több napos volt,mások egy-két nap vagy éjszaka osszedobtak és meg is lett.

Átlagos ha egy-egy tárgy nem sikerül félévente, és nem is csúszik az ember szerencsére.

Ha van kérdésed nyugodtan írj, szívesen válaszolok, és van jó néhány anyagom meg jegyzetem! :D

2017. jún. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!