Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan sikerült ilyen rosszul...

Hogyan sikerült ilyen rosszul sokaknak az idei matekérettségi?

Figyelt kérdés

Már több tanár ismerősömtől is hallottam, hogy jó pár 25% alatti eredményük van. Ez hogyan lehet?

Mivel már fent van hivatalosban a feladatsor, kinyomtattam és kitöltöttem. Direkt nem megoldani akartam, hanem mindenhova ahova tudtam csak beírtam pár képletet a függvénytáblázatból, majd próbáltam behelyettesíteni az értékeket és kiszámolni hátha kijön valami. A tippelősnél valami értelmesnek tűnőt tippeltem, gráfosnál elkezdetem random behúzogatni a vonalakat, harmadikra jött is ki jó eredmény. A nagy feladatokhoz is volt ft-ban odaillő képlet.

Odaadtam kijavításra a mellettem lakó matematikatanárnak, mondva ha már úgy is érettségiket javít, javítsa már ki ezt is. 28% lett. És ez csak kimásolással és minimális logikával. Akkor hogyan nem érik el ezt sokan? Ennyire "rossz állapotban" mennek érettségizni, hogy talán már a feladat leírást sem érik?

(Ha netán túl lenézőnek tűnik a kérdésem, akkor azért elnézést, nem annak szánom.)



2017. máj. 14. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Lehet az idő volt nekik kevés hogy kikeresgéljék, sok tanár nem engedi órán használni a függvénytáblázatot, van aki érettségin használja először. Vagy csak ennyire nincs meg az alaplogikájuk. Vagy úgy volt vele a tanár a javításnál, hogy inkább legyen egyes, és menjen szóbelizni, mert akkor még felhozhatja hármasra.
2017. máj. 14. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
100%
Túl nagy a stressz, teljesen más mintha otthon írnád meg. Én mikor gyakoroltam rá tőriből nem volt rosszabb eredményem 4 es nél az előzőekből. Aztán megírtam ,jól is ment a kiosztásnál pedig mondta a tanár hogy jó lett volna ha nem írom le 48-at, 56 helyett pedig ha tenyleg 48 lett volna a feladat nagyon jól sikerült volna az a nagy esszé tehát minimum 15 pont ami pedig nagyon sok. Feleletnél szintúgy egész jól ment de úgy hadartam az izgulás miatt hogy azon is elment jópár pont így lett 59 pontom pedig 70.. simán lehetett volna.Matek szintúgy voltak feladatok főleg az első részben amit 9.es!! koromban simán megoldottam volna otthon ott valamiért mégis sok ilyet elcsesztem.Kérdésedre válaszolva hiába tudod megoldani jól ott a stressz faktor, és ha nincsenek begyakorolva a feladatok simán elcseszel egy olyat amit nyugodt körülmények között könnyedén megoldasz. Bár a 25% alatti még nekem is kicsit meglepő .
2017. máj. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

mert a diákok jelentős része funkcionális analfabéta és teljesen ostoba, képtelen bármiféle absztrakcióra vagy logikai gondolkodásra, pedig a matematikához szükség van ilyen alapvető kompetenciákra. Nem baj, közmunkásnak meg fidesz-szavazónak még jók lesznek... :(


Sajnos a közoktatásunk nagyon szét lett barmolva, és recseg-ropog, aminek a diákok isszák meg a levét (no nem mintha bennük buzogna a tudásvágy, de igy együtt a kettő katasztrofális)

2017. máj. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
83%
Lehet lepontozni a 3.-at, de teljesen igaza van. Egy közép matekon ilyen sz*rul teljesíteni művészet. Aki 4 évig csak a tökeit vakarni járt be matekórára, az ne lepődjön meg ezen. MEsszire nem nehéz ennyire az érettségi, a matek meg aligha változott volna ennyit, azalatt a 8 év alatt, mióta én érettségiztem.
2017. máj. 14. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
74%
Mindig vannak olyanok, akiknek "szerényebbek" a képességei, de dunsztom sincs, miért ez lenne általánosságban jellemző a diákokra. Egyrészt, nagyon könnyű rágörcsölni. Másrészt, rengetegen vannak, akik irracionálisan rettegnek a matektól, és nem merik leírni egyetlen egy gondolatukat sem, mert úgy érzik, hogy biztosan rossz lesz. Sőt, nem is gondolkoznak, mert nem hiszik el, hogy ennyire egyszerű. És akkor még ott van a vizsgastressz, ami mindenkit máshogyan érint. Egyébként tudom, hogy csak ímmel-ámmal csinálgattad, Kérdező, de a 28% is a pont meglett mázliból kategória. :D
2017. máj. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm az érkezett válaszokat.


#4: Eddig aki javító tanártól tudtam megkérdeztem, hogy mennyit változott az elmúlt években. Egyikük sem mondta, hogy nehezebb lett mint 5 vagy 10 évvel ezelőtt, inkább egyszerűbb.


#5: Mázli, igen, mert olyan feladatok voltak, amikhez volt sok információ a függvénytáblában. De amúgy nem mázli. Ez az alap eredmény amit el lehet érni a segítségével. Épp ezért is kérdeztem, hogy hogyan lehet ennél rosszabbat írni, mert ehhez még gondolkodni nem kellett, csak kikeresni és írni.

2017. máj. 14. 13:48
 7/7 anonim ***** válasza:
87%
Van, akinek ezt nem tanították meg, mármint hogy értelmezzük a feladatot, előkeressük/felidézzük, hogy milyen képlet való ide, behelyettesítünk és megoldjuk. Itt tartunk.
2017. máj. 14. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!