Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy (szinte)...

Miért van az, hogy (szinte) mindenki szidja az orvosokat, de ha a családból valaki orvosi egyetemre megy, azt mégse éli meg senki akkor tragédiaként?

Figyelt kérdés
Komolyan kérdezem.. Tény, hogy sok a rossz tapasztalat, mert van sok orvos, aki belefásult, nemtörődöm stb, és ezért sok ember általánosságban utálja az orvosokat, nem bíznak bennük. Akkor miért van az, hogyha családtag megy orvosira, sőt el is végzi, az már nem olyan szégellnivaló? Vagy akkor kitagadják, mert orvosnak tanult, vagy hogyan? Tényleg nem értem, mert ha valaki semmirekellő, tudatlan kóklernek tartja az orvosokat, akkor a saját rokonában miért bízna meg, ha ő is oda megy? Vagy csak addig köpködnek az emberek kollektíven az orvosokra, míg a családban nincs egy? Akkor már más a helyzet?

2017. máj. 15. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:
47%

Nem általánosítunk.

Több orvos is van a családban, ennek ellenére rendkívül sok rossz tapasztalatunk volt az egészségügyben. Vannak rendes orvosok is, meg olyanok is, akiket messze el kell kerülni (ha van rá mód). Persze, ha az ember társaságban hall valakiről, aki megjárta, akkor hajlamos hozzátenni a maga rossz tapasztatait és akkor persze, hogy az jön le belőle, hogy "az orvosok".

Amúgy a magam részéről nem minősítem senki pályaválasztását, de nem értem, miért akar orvosnak menni annyi diák manapság (is): nyilván van egy része, aki tényleg elhivatott, van egy része, akik rokonok miatt, egy része meg akar pattanni külföldre, de a nagy többség számára miért vonzó a pálya, amikor az infrastruktúra is vacak, a betegekkel is sokszor nehéz, rossz a munkabeosztás, nagy a felelősség és kevés az (alap)fizetés... Még mindig sokak szemében preztízsnek számít, talán a nehézsége miatt - vagy azt hiszik, dől majd a para:S

2017. máj. 15. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az orvosi presztízst jelent, ezért ha a családodban valaki oda megy, arra azért mégiscsak büszkének szokás lenni. De sokaknak sok negatív tapasztalata van orvosokkal, részben szerintem a presztízs miatt is ilyen erős a csalódottság. De igen, szóval felesleges általánosítani, nyilván az ember mindenkire mond mindent, de a családtagjait támogatni fogja. Nekem erősen hisztis ez a kérdés.
2017. máj. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Ebben mi volt a hiszti? Áruld már el, kérlek!

Egyébként sokat mond a kommented ez a "azért mégiscsak büszkének szokás lenni". Tehát, mivel orvosira megy, leginkább szégyellni való lenne, hogy embereket akar gyógyítani, de mivel presztízs, ezért büszkének illik rá lenni. Egy orvos mivel is kevesebb, mint egy jogász vagy egy mérnök? Vagy mondhatnék más pályákat is...

Mindenhol vannak oda nem való emberek (akár szakmailag, akár emberileg), de ettől még vannak jók is. Ez nem az orvosi pálya privilégiuma.

2017. máj. 15. 14:47
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az egész a hiszti, hogy akkor kitagadják meg a többi. Na majd nyilván. :D Minden szakmáról, amivel kötelezően érintkezni kell, mindenkinek van negatív tapasztalata is, de más az, amikor a rokonod választ valamit, ami egyébként nagy presztízsű és köztiszteletben álló dolog. Légyszi, ne magyarázz be olyasmiket a véleményembe, amik nincsenek ott. És fejezd be a hisztit. Amit írsz, egyértelmű ferdítés és általánosítás.
2017. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor az én családom lehet a kivétel. Amikor felvételiztem az orvosira, kollektíven ellenálltak. Még a család ismerősei is (műtősnő is van közöttük). Szerintük orvosnak tanulni nem presztizs, hanem baromság. Rámegy az életed, időd, energiád, aztán meg nem becsül meg kb. senki.
2017. máj. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!