Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most,11. végén határoztam el,...

Most,11. végén határoztam el, hogy orvosi vagy gyógyszerészi egyetemre szeretnék menni. Nem nagyon tudom a bioszt és a kémiát. Mit csináljak? (Többi lent)

Figyelt kérdés
Általános sulis koromtól álmom volt, hogy orvos vagy gyógyszerész legyek. Ekkor szerettem a kémiát is és a bioszt is. Aztán ahogy elmentem gimibe, ahol nagyon eltávolodtam ettől, talán a rossz biosz és kémiatanár miatt, talán nem. Megszerettem a törit, törifakra járok. De most, hogy érettségiznek a 12.-esek elkezdtem gondolkodni, hogy hova is menjek továbbtanulni. Nézegettem olyanokat ahova töri kell, de egyikre sem szeretnék menni úgy igazán. Tovább nézegettem a szakokat és mindig az orvos vagy gyógyszerésznél kötöttem ki. Rájöttem, hogy a szívem mélyén azt szeretném még mindig. Csak az a gond, hogy a bioszt meg a kémiát nem tudom. Most jön a nyár, tudnék járni magántanárhoz. Szerintetek az lehetetlen, hogy megcsináljam jövőre az emelt biosz és kémia érettségit? Vagy csináljam meg az egyiket, hagyjak ki egy évet, ekkor tanuljak a másik érettségire és közben dolgozzak? Mit javasoltok, hogyan csináljam? Emelltett még angolból emeltezem, azt "muszáj" mert kéttanos osztályba járok és kNagyon nagyon
2017. máj. 9. 22:08
 1/5 A kérdező kommentje:
Bocsi, véletlenül elküldtem. Szóval angolból muszáj emelteznem, mert kapok nyelvvizsgát. Nagyon nagyon be szeretnék kerülni orvosira vagy a gyógyszerészetire! Kérlek segítsetek!
2017. máj. 9. 22:10
 2/5 anonim ***** válasza:
rajtad múlik hogy lehetséges-e...
2017. máj. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Önmagában nem lehetetlen vállalkozás egy év alatt felkészülni két emeltre, de nagyon oda kell tenned magad, főleg most nyáron. Az még segítség lehet, hogy jövőre esetleg (ha az órarended engedi) megbeszéld a biosz/kémia faktos tanárral, hogy hadd járj be az óráira a fenti okokból kifolyólag.

Neked kell érezned, hogy amellett, hogy a suliban teljesíteni kell, készülni kell egy két-tannyelvű érettségire, még mit tudsz bevállalni. Azt gondolom, hogy különtanár segítségével, ha már most nyáron elkezded, és tényleg komolyan gondolod, akkor 1 tárgyat mindenképpen tudsz teljesíteni szép eredménnyel, és a másikat meg mondjuk tényleg egy év kihagyással. De ha te úgy érzed, hogy párhuzamosan is meg tudod csinálni, akkor hajrá. Viszont az biztos, hogy irgalmatlanul nehéz lesz, és nem kevésbe fog kerülni, mert külön tanár nélkül közel lehetetlen lesz. Hajrá!

2017. máj. 9. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is pontosan így voltam. Egy betűt nem tudtam sem kémiából, sem bioszból. A biológiát 12.ben kezdtem el, heti másfél órát jártam különtanárhoz( suliban nem volt biosz, faktra se jártam mert semmi értelme nem lett volna). Egy év alatt lehetetlen. Kémiát 11-ben kezdtem el, de nem volt elég a 2 év. Nem a nehézséggel van a gond, hanem a mennyiséggel! Irdatlanul sokat kell tanulj most nyáron, és főleg a kémia számításos példákat mert az veszi el az időt. Ami még fontos, hogy nem csak az anyagot kell megtanulni, hanem, hogy hogy kérdezik-ami jelenthet akár 10 pontot is. Én dupláztam, így ezen a kettőn kívül semmit nem tanultam. Bár annyi előnyöm volt, hogy 10. ben meglett a középszintű nyelvvizsgám. Tavaly duplázással nem sikerült. Kihagytam az idei évet, tanultam ezt a kettőt, és jövő héten újra megpróbálom. Én drukkolok Neked, de én így tapasztaltam. Persze ha kened vágod mindegyiket akkor nincs akadály! (:
2017. máj. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
4. vagyok még mindig: csak külön tanárhoz jártam mindkettőből, sulira aligha lehet számítani-talán még egy ritka jó tanfolyam .
2017. máj. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!