Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért szokás lenézni azt aki...

Kisvuk29 kérdése:

Miért szokás lenézni azt aki nem diplomás manapság?

Figyelt kérdés

Egy facebook hirdetésben írta valamelyik politikus, hogy csökken az érettségizők száma ezzel a kiművelteké is és akik ugye majd diplomások lennének.

Én ugyan pont most csinálom az érettségit, de ez minden csak nem műveltség így...

Miért lenne hülyébb a szakmunkás?

Most persze nem arra gondolok akit máshova nem vettek fel azért lett szakmunkás hanem aki elhivatott egy szakma iránt

Lehet nekem elég egy kettes is csak legyen meg mivel nem kell tovább vinnem semmit, de ha cserébe egy csomó területen megpróbálom bővíteni az ismereteimet attól miért vagyok műveletlen?

Ha az autót a legapróbb hibára is szerelőhöz kell vinni, vagy csöpög a csap ki kell cserélni, esetleg a villanyt kell megcsinálni akkor mi is a helyzet?

Jó lenne tisztelni picit a szakembereket, mert nélkülük nehezebb lenne sok minden...


2017. máj. 16. 09:13
 1/4 anonim ***** válasza:
82%

Ahogy észrevettem manapság mindennek a fokmérője a diploma. Tök mindegy milyen, csak legyen. Amolyan státuszszimbólum lett.


Meg ahogy látom itt is nagyon sok szülő van, aki erőlteti a gyereknek az egyetemet, miközben szerencsétlen nem is akar oda menni(vagy nem arra a szakra) és már megy a lelki terror.


A diploma meg a műveltség meg nem is említhető egy lapon. Meg a műveltség is olyan mint a szépség. Nem lehet konkrétan definiálni.


Én is arra hajlok, hogy jó lenne, ha a szakikat nem néznék le, mert pl egyik ismerősöm nyomán, aki közgáz(bsc)-marketing(msc) diplomás, szerintem saját magától nem állna neki kifesteni egy szobát, pedig nem egy nagy dolog.


Másrészt tapasztaltam olyat is egy másik ismerősöm(ő igazi mindenes, alapból szobafestő-mázoló-burkoló, de a gázszerelésen kívül mindent megtud csinálni), meg szenved a párkapcsolatokkal, mert a lányok nem akarnak ilyen emberrel összejönni, mert az milyen már. Közben meg hátránya se lenne ebből, mert nem kell sz*rért-húgyért kifizetni egy valag pénz, mert meg van oldva anyagköltségből és még jobban is keresnek mint a diplomások(ha már az anyagiakat nézzük).

2017. máj. 16. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
97%

És akinek meg van diplomája, az elkezdi összeméricskélni a többiekével, és akik konszenzuálisan a legtöbbet szívtak vele, elégedetten vállon veregetik egymást, hogy most ők az emberiség krémje. :D Gondolom az az elv lényege, hogy aki jó tanuló volt, érdeklődik a világ dolgai iránt, az egyetemre megy, amíg szakmunkásnak "akárkit" felvesznek. A baj az, hogy a gyakorlatban a dolgok nem így működnek, hogy a legjobbak mérnöknek, orvosnak és jogásznak mennek, és így haladunk lefelé a piramison a plebshez, hanem mindenkit más érdekel és máshoz van affinitása. Ha a "legokosabbak" mennének mérnöknek, orvosnak és jogásznak, valszeg tök máshogy nézne ki mindegyik szakma, de ez sose fog megtörténni, meg hogy mit tekintünk okosnak, az is masszív lufi.

Szóval, szerintem az az egész lényege, hogy aki hierarchiát akar gyártani a fejében, az a tanulás hosszához, a képzés nehézségéhez és a szakma presztízséhez rendeli a jobb szellemi képességeket. Ez nem minden esetben totál téves, de gyakran alaptalan. Sajnos azt hiszem, valamilyen szinten mindenkiben ott van viszont.

2017. máj. 16. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Azért, mert viszonylag sok rossz tapasztalat van. Nyilván van a diplomások között tök hülye és szakmunkás között is értelmes, művelt ember. De amíg egy 2-3 napos kőműves munka úgy néz ki, mint egy 2 hetes kocsmatúra, addig van alapja szerintem.


Egyébként nem tapasztalom túl gyakran a nem diplomások lenézését. Legalábbis nem konkrétan a diploma hiánya miatt.

2017. máj. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
80%

"Most persze nem arra gondolok akit máshova nem vettek fel azért lett szakmunkás hanem aki elhivatott egy szakma iránt"


Azonban a tendencia nem ezt mutatja.Általában azok mennek szakmunkásba akik gyengén teljesítenek ezért máshova nem vennék fel őket. Amikor általános iskolából ballagtam akkor is észrevehető volt ez, az okosak gimnáziumba, a kevésbé okosak szakközép, a többi meg szakmunkás, és most is ezt vélem felfedezni rokonok gyerekein keresztül.


Még ha elhívatott is lenne egy szakma iránt (pl.: autószerelő), akkor se fog szakmunkásba menni a jobb képességű diák, hanem inkább az ehhez közel álló felsőoktatási szakot fogja megcélozni(jelen esetben mondjuk gépészmérnök).

2017. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!