Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvostanhallgatók! Ti mennyit...

Orvostanhallgatók! Ti mennyit tanultok vizsgaidőszakban, hogy osztjátok be az időtöket?

Figyelt kérdés

2016. aug. 23. 23:37
 1/1 anonim ***** válasza:

szia! aktuális még a kérdés? :)

szerintem a válaszok özöne is mutatja, hogy sajnos az orvosisoknak nem sok idejük van a neten kérdésekre válaszolgatni, vagy egyéb más dolgot csinálni, főleg vizsgaidőszakban. Nekem most azért van, mert már végeztem a vizsgákkal, előbb, mint szoktam. Harmadéves vagyok most. A vizsgaidőszakban a legfontosabb, hogy oszd be magadnak a kövi vizsga anyagát úgy, hogy ismételni is maradjon idő. Lehetőleg tartsd be, de ha nem megy (nekem sose megy) akkor ott van még az a pár nap, amit ismétlésre hagytál, hogy befejezd az anyagot. Szerintem a kettőt alszunk karácsonyig hozzáállás nem jó, én nem bírok éjszakázni, nem bírok álmos lenni, mert akkor egy betű se marad meg a fejemben. Inkább azt csinálom, hogy minden nap felkelek 6-7 óra felé, 8kor már tanulok, van kávé és pisiszünet, meg kb 1 óra ebédszünet, de ezeken kívül nyomatom este 6ig legalább. Ennél tovább csak akkor tanulok, ha nagyon szorít a határidő. Lefekszem még 10 előtt, 10kor már alszom, így gond nélkül kelek korán és folytatom a tanulást.

Ezt heteken keresztül nagyon nehéz csinálni. Pihenőnap nincs, kivéve az a fél nap, ami egy-egy vizsgád napján van (szóval délelőtt vizsgázok, délután még nem kezdem el a következőt).Erre szoktam időzíteni kis kikapcsolódást pl. találkozok valakivel vagy vásárolok.

Szóval én ennyit tanulok egész vizsgaidőszakban, kivéve dec 24-25-26 mert nem vagyok hajlandó akkor is tanulni. Ehhez hozzátartozik, hogy előtte egész félévben is tanultam, haladtam folyamatosan az anyaggal, akkor persze azért nem ilyen mértékben. A vizsgaidőszakra maradt ismétlendő és új anyag is.

Remélem válaszommal segítettem :)

2017. jan. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!