Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan működik a szóbeli...

Hogyan működik a szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
Előrehozott érettségit teszek angolból. Pontosan mi a menete a szóbelinek. Minden részlet érdekel :D

2017. máj. 16. 17:09
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Kihúzol egy tételt, és a megadott szempontok alapján kell beszélned a tanárral. Felkészülési idő nincs, mivel ez nyelvi érettségi.

Ha jól emlékszem, egy témakörről kell beszélni, aztán van egy szituációs gyakorlat, aztán két képet kell összehasonlítani, nekem legalábbis ilyen feladataim voltak.

2017. máj. 16. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg így ahogy az első írta. Én 2012-ben csináltam, csak nem változott annyit azóta. És ne parázz! Az angol szóbeli középszinten nem nagy ügy, pillanatok alatt megcsinálod. Egy kalappal!
2017. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Reggel fél 8-ra bemész talpig ünneplőben. Akkor lesz végleges az időbeosztás. 8-kor meghallgatod az elnök speech-ét, ami téged nem fog érdekelni, majd a kitűzött időpont előtt fél órával újra megjelensz, és várod, hogy behívjanak. Vagy egy tanár vagy egy kijövő gyerek szokott szólni, hogy menj be. Személyit és zsebkendőt vigyél, mást nem. 3-13 közötti számú tanár ül majd veled szemben. Kihúzol egy számot, a tanár egy percig cseveg veled, ez nem számít a pontozásba, majd egy témáról feltesz kérdéseket, utána szituáció eljátszása a tanárral, ehhez papíron kapsz instrukciót, utána kapsz 2 képet és szempontokat, az alapján kell önállóan beszélned. 10-15 perc, utána kimész. Eredményt az utolsó vizsganap végén fogsz kapni egy törzslapkivonaton.
2017. máj. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! :)
2017. máj. 16. 20:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!