Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha utálok tanulni, érdemes...

Ha utálok tanulni, érdemes egyetemre mennem?

Figyelt kérdés
Mindig lusta voltam, soha nem tanultam, nem készültem, nem csináltam meg a házi feladatokat, általános végén és gimnáziumban már a bejárással is problémáim voltak. Okj-s képzésre is jártam (egy fél évig), de nem tetszett, otthagytam. Elkezdtem dolgozni, de nagyon nem tetszik a fizikai munka világa. Érdemes megpróbálkoznom a felsőoktatással, vagy esélytelen? Nem tudom, mennyit tudnék változtatni a hozzáállásomon és ilyen idősen (21) meg tudok-e tanulni tanulni. Volt/van valaki hasonló helyzetben?
2017. máj. 21. 14:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Egy okjs és nem tetszett. Egyetemen meghalnál. Nem neked való ott sokat kell tanulni hiányzás nem megengedett.
2017. máj. 21. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Egy ismerősöm kb. ugyanígy volt anno.

Őt az hajtotta, hogy diploma, diploma, diploma.

Meg irtózott a gondolattól, hogy takarító vagy hasonló általa lenézett munkája legyen.

13 év alatt sokat bukdácsolva, millió segítséggel, támogatással és biztatással, összejött neki.


De ez még akkor volt, amikor nem kellett semmi szerződést aláírni, meg nem soroltak át költségtérítésesbe, meg hasonlók.

2017. máj. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Azért jó lenne tudni mit szeretnél tanulni. Azt írod nem tetszik a fizikai munka. Egyetem nélkül is lehet találni nem fizikai munkát, és egy egyetem se garancia arra, hogy jobb munkát találsz vele, mint nélküle.
2017. máj. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Szerintem más lehetőségem pedig nem nagyon van. Körülbelül 50 végzettséget nem igénylő irodai munkára jelentkeztem az elmúlt egy évben, de egyetlenegy helyről se hívtak vissza (pedig két nyelvet nagyjából folyékonyan beszélek, van egy közép- és egy felsőfokú nyelvvizsgám, bár ezeknek a papíroknak nincs sok jelentősége sajnos).
2017. máj. 21. 14:42
 5/6 anonim ***** válasza:
És ennek mi az oka? Ötleted sincs?
2017. máj. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, mi lehet az oka. Nem látom át annyira a dolgokat. Gondolom jelentkeztek magasabb iskolai végzettségűek is azokra az állásokra, és hiába nem volt feltétel a diploma, őket részesítik előnyben. Még egy kulturáltabb kereskedelmi állást se tudtam összehozni magamnak, pedig abban van tapasztalatom. De a legalja a hipermarket, ahol dolgozom. Nem feltétlenül a munka, hanem maga a közeg.
2017. máj. 22. 09:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!