Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nemzeti Közszolgálati Egyetem...

Nemzeti Közszolgálati Egyetem pályaorientációs/pályaalkalmassági beszélgetésre hogyan öltözzek?

Figyelt kérdés
Az NKE államtudományi karára is jelentkeztem a felsőoktatási felvételin, és holnap be kell mennem egy pályaorientációs beszélgetésre, erre gondolom nem illik utcai ruhába menni, de nem is akarok kínosan túlöltözni, szerintetek mi lenne a megfelelő viselet rá?

2017. máj. 22. 14:27
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
De aki nem kapott eddig semmit, azoknak a pontszámoknál szerepel az állig mellett a pontja? mmint én nem kaptam semmi üzit de mégis beírták a pontot tegnapelőtt, pedig előtte végig csak 0 szerepet ott.
2017. jún. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
Még érettségi van, addig nem tudják a pontokat így nincs is ott nekem semmi.
2017. jún. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
Oh persze, erre nem is gondoltam. Nekem akkor azért írták már be a pontot mert már van érettségim.
2017. jún. 12. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 anonim ***** válasza:
Igen -
2017. jún. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim válasza:

Sziasztok!

Én idén szeretnék az NKE ÁKK-ra felvételizni, ugyanúgy az államtudományi szakra. Tudnátok nekem néhány tapasztalatot mondani, hogy mégis milyen az egyetem és a szak? Illetve elég tanácstalan vagyok ezzel a pályaalkalmasságival kapcsolatban. Hogy néz ki egy ilyen beszélgetés? Előre is köszi a válaszokat! :)


18/L

2018. jan. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Én írtam ki még ezt a kérdést tavaly, leírom röviden amit most, egy sikeres félév után tudok a szakról és hogy mik a tapasztalataim :)


Ez egy osztatlan 5 éves doktori mesterképzés, aminek a végén államtitkársági, minisztériumi, stb... közép- és felső vezetői beosztásokat lehet betölteni jó eséllyel. A szak az idei tanévben indult először, most alakul ki igazából a végleges tananyag, tanterv stb..., most első évben politológiát (pártrendszerek, államformák, parlament-típusok stb...), szociológiát, pszichológiát, egyetemes és magyar államtörténetet (hasonló a középiskolai történelemhez), államtant (nagy filozófusok államelméletei a történelem során, pl. Arisztotelész), illetve közgazdaságtant és statisztikát tanulunk (a statisztika az egyetlen, amiben matekozni is kell, ami húzós lehet egy humán beállítottságúnak, de akinek nagyon nem megy (mondjuk diszkalkuliás), kérelemre kaphat mentességet). Egyelőre nem tűnik szívatósnak, nehéznek, a tanárok rendesek, a ZH-k általában könnyűnek mondhatóak ha normálisan készül rá az ember, és sok tárgyból lehet velük megajánlott jegyet szerezni, így vizsgázni sem kell mindenből. Szóval nekem nagyon tetszik, a tanárok és a társaság is jó, humán érdeklődésűeknek, akiket érdekel a politika, közélet, társadalom is, azoknak jó választás.


szerintem a pályaalkalmassági csak formalitás, attól egyáltalán nem kell tartani, nem arra tartják hogy kidobják az embereket, inkább egy felmérés nekik, hogy kik érdeklődnek a szak iránt, mi motiválja őket erre a szakra illetve miért érdekli az egyes jelentkezőket ez az irány


Tőlem olyanokat kérdeztek, hova jártam, miből érettségizek, mik voltak a kedvenc tantárgyaim, volt-e a családomban korábban valaki állami, közszolgálati pozícióban, vagy valahonnan máshonnan származik ez az érdeklődésem. Igazából bármit kérdezhetnek, kötetlen a beszélgetés, de semmi olyat nem fognak kérdezni amire külön "készülni" kéne :)


Akit részletesebben érdekel, milyen tárgyak vannak, itt találja a tantervet: [link]

2018. jan. 28. 03:01
 27/39 A kérdező kommentje:
Ja és a pályaalkalmasságira a megfelelő viselet: ugyanaz mint szóbeli érettségire ;)
2018. jan. 28. 03:03
 28/39 anonim válasza:

Szia !

Egy pici segítségre lenne szükségem, mégpedig az erkölcsi bizonyítvánnyal kapcsolatban.Azt a fel.hu-n kell feltölteni, vagy egyéb úton eljuttatni az egyetemre?

Köszönöm

2018. febr. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 A kérdező kommentje:
Úgy emlékszem a beiratkozáson kérték csak.
2018. febr. 18. 21:39
 30/39 anonim ***** válasza:
55%
Nem doktori mesterképzés, hanem foglalkozásdoktori címmel záruló osztatlan mesterképzés. A doktori (PhD) képzés külön tészta.
2018. márc. 24. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!