Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Felvételi beszélgetés kérdése?

Felvételi beszélgetés kérdése?

Figyelt kérdés
Felvételi beszélgetésen veszek részt, építészmérnöknek készülök. A kérdés az hogy miért akarok építészmérnök lenni? Ez csak egy kérdés de a bátyám szerint ezt biztoyan felteszik, viszont én nem tudom megmagyarázni hogy miért, még okot sem tudok mondani... Gondolom a mert tetszik vagy mert ezt akarom tanulni azért hülyén hangzik. Ti mit szóltok ehhez? Véleményt vagy tanácsot tudnátok mondani?

2017. máj. 23. 17:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Legyél őszinte! Nem hinném, hogy egy túlbonyolított, nyálas monológot szeretnének hallani. Én a vizsgáztatók helyében arra lennék kíváncsi, van-e az adott jelentkezőnek elég motivációja a szakhoz. Építészmérnöknek tanulni nem könnyű, a komoly matek és fizika mellett iszonyatosan sokat kell rajzolni, ami rengeteg türelmet igényel. Sokan pedig csak 'random' kiválasztanak egy szakot, mert jól hangzik, jól lehet vele keresni, vagy könnyű bekerülni... Mutasd meg, hogy te nem ilyen vagy! Csak mondd el, miért érdekel ez a szak, mit tudnál kihozni belőle, hogyan képzeled el magad később... :) Sok sikert!
2017. máj. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :D
2017. máj. 24. 05:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Inspirál, hogy valamit létrehozhass stb. Ilyeneket mondhatsz. Jó kereseti lehetőséget, meg a pénzt ne említsd meg, de ez gondolom egyértelmű számodra is. :D. ( mondjuk az építőiparban dolgozó mérnökök bérére sajnos ez nem is igaz )
2017. máj. 24. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!