Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanuljátok/tanultáto...

Ti hogyan tanuljátok/tanultátok a tételeket?

Figyelt kérdés
Hány órát tanultok egy nap?Hány napon tanultatok? Nektek átlagosan hány oldal egy töri,irodalom,nyelvtan tétel? Én akárhogy tanulom egyszerűen nem akar megmaradni a fejemben. Egy tételt ami kb 3oldal ötször-hatszor minimum el kell olvasni,hogy megmaradjon valamennyi belőle.
2017. máj. 24. 10:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincsen megszabva hogy mennyit tanulok. Amennyihez erőt érzek magamban. Egy tételem átlagosan egy gépelt oldal (nem vázlatos). Többre úgyse lesz idő,főleg hogy ott még gondolkodni is fogsz. Ha nem megy a tanulás a jelenlegi módszereddel akkor válts. Mondd fel hangosan, rajzold le egy ilyen kis pókhálóábrába (vagy mi a neve), írd színessel, mondd fel telefonra aztán játszd le miközben mást csinálsz...
2017. máj. 24. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
1 oldal nem lesz kevés? Nekem ha csak 2 oldal már azon izgulok, hogy kevés lesz. A tanárunk és azt mondta,hogy minimum két oldal legyen.
2017. máj. 24. 11:47
 3/10 anonim ***** válasza:

attól hogy olvasod nem fog megmaradni úgy,hogy vissza is tudod mondani,legalább is nekem biztos nem menne

én úgy csinálom,hogy elolvasok pár mondatot,aztán visszamondom magamban többször,aztán így tovább,ha mondjuk megvan egy fél oldal akkor újra visszamondom az egészet

a legfontosabb az ismétlés,ha már vissza tudom mondani az egész tételt,akkor várok pár órát,aztán megint ismétlem magamban,ugyanígy másnap

ha van mondjuk 20 tétel,akkor naponta 2-t meg lehet tanulni,megtanulod,másnap visszamondod magadnak,megint megtanulsz 2-t,másnap azt a 2-t ismétled ,ha már megvan 5-6 tétel,akkor tartasz egy napot,amikor az összeset próbálod visszamondani magadban

és így tovább

2017. máj. 24. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Én úgy gondolom nem lesz kevés az egy gépelt oldal. Én azt felolvastam úgy volt kb.3 perc, arra rászámolok még ennyit az izgulás és a gondolkodás miatt, és meg is van. Meg egyébként sem az idő számít, hanem a tartalom. 20 percig is lehet rizsázni a semmiről, de arra nem fognak pontot adni. A lényegre adnak pontot, arra ami a kérdés volt.
2017. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ez igaz csak nálunk sajnos olyan tanárok vannak,hogy az egyik azt mondta h minimum 10 percig beszélünk a másik meg azt h még az is kevls lesz neki :(. Nekem összesen 8?van tételem van ls még négy hetem. Úgy,hogy nem elég kettőt megtanuli naponta
2017. máj. 24. 15:17
 6/10 anonim ***** válasza:
Elsőre van emelt töri. 30 témakör, kb. 90 tétel, egy témakör 10-12 oldal. Kb. 300 oldal. Napi 4-6 órával megvan 2 témakör, minden nap annyit tanulok és akkor lesz 2 napom a végén ismételni. Emelt angolra nem kell tanulni csak beszélni kell. Közép magyar meg 40 tétel, az kb 80 oldal lesz, az 3-4 nap alatt megvan.
2017. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hogy tudsz megtanulni napi 6 óra tanulással 20-24 oldalt? Én kb 4-5 órát tanulok egy nap és örülök ha 10 oldal megmarad a fejemben.
2017. máj. 26. 10:32
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy nem teljesen a nulláról indulok. A lényegét nagyjából minden tételnek tudom, úgyhogy így gyorsabban megy. Kb. 10-15 perc kell így egy oldalra. Meg megpróbálok maximálisan koncentrálni arra amit tanulni kell, bár mostanában már egyre nehezebb. Én úgy szoktam, hogy felkelek reggel 8-kor, 9-től elkezdek tanulni, tanulok délután 2-4-ig, attól függ, hogy épp mennyit kell tanulni. Ha végeztem akkor pihenés, filmezés, futás, edzés, akármi csak ne tanulás legyen. Este meg 8-9 körül végigolvasom egy párszor az egészet amit aznap megtanultam, utána közvetlen lefekvés előtt mégegyszer. Egész jól meg tudom így tanulni. De elég fárasztó és az a baj, hogy egyre többet kell ülni fölötte hogy megmaradjon meg egyre inkább szenvedés az egész ahogy telik az idő. Úgyhogy szerintem az lesz, hogy a végére hagyom azokat amiket a legjobban tudok alapból és azokat már csak átolvasom. Nem tudom hogy legyen még de majd kitalálom.
2017. máj. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Irodalomra, törire, magyarra és angolra majd júniusban kezdek el tanulni, összesen 1 hetet szánok rájuk, addig a biosz és a kémia emeltre gyakorlok napi 2-4 órát. :)


Azért a középszintű szóbelik nem valami nehezek. Szó szerint nem kell bemagolni semmit, elég megérteni a tétel főbb vázlatpontjait és kiegészíteni a saját szavaiddal. Valamire csak emlékszel a 4 évből. Amúgy törire ott a töriatlasz, irodalomra pedig a szöveggyűjtemény és az irodalmi atlasz, ezek a vizsgán is ott lesznek, és szinte minden kiolvashatók belőlük.

2017. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az irodalmi atlasz az mi? :D köszi az eddigi válaszokat
2017. máj. 26. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!