Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gazdasági...

Mi a véleményetek a gazdasági informatikai karról?

Figyelt kérdés
Azok akik már végeztek hol tudtak vele elhelyezkedni ,illetve az igaz ,hogy programozói irányba is el lehet vele mozdulni?

2017. máj. 26. 16:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
17%
Elvileg el, de az a leggyengebb infos szak. Sokan nagyon szeretik, de szerintem tobb ertelme van inkabb egy programozot kitanulni, mimt azt
2017. máj. 26. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Értem ..:/ ezt en is sejtettem ,ezert is gondolkoztam még a mernok infon,az sokkal nehezebb illetve jobb?
2017. máj. 26. 16:53
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Nehezebb igen. Beszeltem egy volt mernokinfos sraccal es mondta hogx nehez, de vegigcsinalhato es utana biztos allasa lesz. En most meg nem tudok szemelyes tapasztalatokat mondani, mert csak most fogok progra vagx mernokinfora menni, de rengeteg ismerosom van ilyenen es igen a gazdinfo a legkonnyebb es legegyszerubb es sajnos a leghaszontalanabb
2017. máj. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Koszonom a segitseged :/.

Akkor lehet mig van idom kicserelem az elso helyre a mernok infot ,csak az a baj ,hogy 0 fizika tudasom van es ezert aggodom :/..

2017. máj. 26. 17:03
 5/17 anonim ***** válasza:
40%

programtervező szóba sem jön? Gazdaságinformatikussal is ellehet helyezkedni ha az érdekel, de ne hidd hogy az közgazdaság+informatika egyben. De arra is szükség van! Csak pl. statisztikák szerint mérnök/prog/gazdaság infós közül azok keresnek a legkevesebbet. De nem az számít, informatikusként azzal is ugyanúgy elhelyezkedhetsz. Egy mérnök is lehet informatikus. Egyetemi diploma többek között arra jó hogy lássák hogy nem egy bohóc vagy. Szorgalom kérdése minden. De lehet ha a saját életedet könnyítenéd azzal ha prog vagy mérnök infóra mennél.



De eléggé ellőtted ha csak most kezdesz el ezután érdeklődni :\.



Programtervező miért nem jó? Ott nincs fizika.

2017. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
(*Elnézést hogy kisbetűvel kezdtem a mondatot s duplán írtam "vagy"-ot az egyik mondatban)
2017. máj. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Én úgy tudom,hogy már csak a sorrendet lehet változtatni az ügyfélkapunál és én meg a program tervezőt nem jelöltem meg ,de az egyébként sem vonzott annyira :/.

A programozást önmagában szeretem,emelteztem emiatt infóból is ,de csak azzal nem szeretnék foglalkozni.


A mérnökön gondolkoztam sokat ,csak szinte semmi fizika tudásom nincs :/ ,mindenesetre ha betenném azt első helyre akkor a nyáron eléggé feltudnék készülni a fizika részére?

2017. máj. 26. 18:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Először is a gazdaságinformatika az szak, és nem kar. Továbbá eléggé számít az, hogy melyik egyetemről van szó. A legismertebb a Corvinus gazdaságinformatikája, és az tér el jelentősen a többi gazdaságinformatikus szaktól. Ott elég nagy arányban van a gazdaság, viszont, ha jó vagy, cégek tekintetében elég sok lehetőséged van, főleg neázetközi cégeknél ott Pesten. Gyakorlati helyként, aztán, ha tetszel neki, megtartanak rendes munkaerőnek is.


Viszont tudok mondani egyetemet, ahol a tanterv hasonló a mérnökinfóhoz, és a proginfóhoz, többnyire fizikás vagy amtekos tárgyakban tér el. Ha úgy érzed, hogy nem szereted a fizikát, és nem is menne olyan jól, szerintem maradj az eredeti tervednél, ezért most ne tegyél egy hirtelen döntést.


+ Vannak a diplomáknak angol megnevezéseik is. Míg egy vidéki egyetem (többről van szó) esetében Business Informatics Engineer szerepel, addig a Corvinusnál Business Information Technologist. Lehet, hogy csak egy elnevezés, meg magyarul ugyanúgy van fordítva, azért utal valamennyire a tantervre.


Kicsit utánajártam ismerősi körben. Olyan embert találtam, aki Corvinuson végzett, és már dolgozik. Sokan közülük munkájuk során nem programoznak, inkább funkcióterveket készítenek és hasonlók. Olyan ismerőst viszont nem találtam, aki Győrben, vagy Veszprémben végzett. Utóbbi egyetemek azok, ahol az informatika nagyobb arányban van, mint a gazdaság. Most első éves Corvinusos ismerős mondta, hogy ők eddig nem nagyon ültek gépnél.


A gazdinfó régebben engem is érdekelt, én azért vetettem el, mint lehetőség, mert amit Corvinuson kapsz, az többnyire nem az, amit én szeretnék, illetve munka ügyben is mást képzelek el magamnak. Ahol meg több az infó, ott hasznos, ha van nagyobb rálátásod fizikával, stb-vel mérnökibb dolgokra. Nálam a gazdinfó egy B terv, ha a mérnökinfó mégsem menne a fizika, és egyéb miatt, amik a karon belüli gazdinfón nincsenek. (Pl. Győr, Veszprém)


BME-nél ilyen szempontból kellemetlenebb tud lenni a váltás. Főleg, hogy Pesten a három legismertebb infós szak (mérnökinfó, proginfó, gazdinfó) három különböző szakon van, ráadásul ebből az egyik nem is az az infó, amit a műszaki egyetemhez lehet hasonlítani, hanem inkább gazdasági szak.


El lehet menni vele programozói irányba, rajtad múlik. Mesterszakos leehtőséged van rá, viszont szerintem kell majd hozzátenned magadtól is tudást pl. a fentebb említett gazdinfónál. Pesten is van máshol gazdinfó egyébként, de azokról nincs információm. Tanterv böngészése és összehasonlítgatása más szakokkal és egyetemekkel sokat segíthet.

2017. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
*Bocsánat, három különböző egyetemen van a három szak.
2017. máj. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Debrecenbe mennék.

Illetve a fizika engem érdekel csak sose tanultam "komolyabban" ..:D

4-5 voltam belőle ,de csak az elméleti tudás miatt,a gyakorlati tudásom 0,mivel olyan tanárunk van aki azt nem kérte.


Ha csak ennyivel nehezebb a mérnök,hogy ott van fizika is ,azt nyáron egy külön tanárral be lehetne pótolni olyan szinten,hogy már jó "pont-al" kezdek abból a tárgyból ,vagy inkább maradjak a gazdasági infónál?

2017. máj. 26. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!