Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a gazdasági...

Mi a véleményetek a gazdasági informatikai karról?

Figyelt kérdés
Azok akik már végeztek hol tudtak vele elhelyezkedni ,illetve az igaz ,hogy programozói irányba is el lehet vele mozdulni?

2017. máj. 26. 16:45
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Olyan szakma nincsen ahova "csak" mérnökinformatikus tud elhelyezkedni de prog. nem, s fordítva sem. Mikor majd elmész egy munkahelyre, azzal fogod kezdeni, akár 1 éven át hogy tanulsz. Mérnökinfón kicsit hardverközelibb az oktatás, programtervezőnél szoftver közelibb, de ugyanott végzi mindkettő.
2017. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Hát, akkor nézd meg a debreceni tantervet. Azt nem ismerem. :) Nyilván kicsit komplikáltabb annál, hogy itt fizika van, ott gazdaság, meg az egyetemi fizikai anyag azért elég durva. De, ha tényleg érdekel, meg látod magadban a lehetőségeket, akkor nyugodtan megpróbálhatod. Maximum váltasz később, ha kiderül, hogy nem megy. Nehéz megtalálni elsőre azt, amit igazán szeretnél a későbbiekben is. Viszont, ha nem érzed magadban az igazi eltökéltséget a gazdaság felé, nyugodtan válaszd a mérnökinfót. :D Minimális számban közgazdos órák ott is vannak.


Igazából szívesen segítenék, de ezt sajnos mindenkinek magának kell éreznie, meg az sokat segít, ha van ismerősöd, és jobban utána tudsz járni a kevésbé szubjektívebb dolgoknak is.


Remélem sikerül a számodra helyes döntést hozni! :)

2017. máj. 26. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget :)

Akkor azthiszem kicserélem az első helyet mérnökinfóra ,aztán lesz ami lesz :)

2017. máj. 26. 19:09
 14/17 anonim ***** válasza:

Én a BME mérnökinfóra jelentkeztem, a fizika tudásom nekem is kb. annyiból áll, mint a tiéd. A nyáron szeretném átnézni a középiskolás anyagot, ami azért nem olyan bepótolhatatlan dolog. Aztán az egyetemen fel fogok venni egy felzárkóztató tárgyat fizikából, remélem, nem lesz gond.

Én a proginfó és a mérnökinfó között vaciláltam sokáig, aztán azért döntöttem a mérnökinfó mellett, mert nem szeretnék egész életemben csak programozni. Talán a mérnökinfóval tágabb lesz a mozgásterem. Ha sikerül a bsc, info-bionika mesterre szeretnék menni. Egyébként gazdinfó nálam szóba sem jött, általában rosszul vagyok a gazdasági dolgoktól :D sajnos azt is kell majd tanulnom nekem is.

2017. máj. 27. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Én is ugy tervezem hogy majd felveszek egy fizika jellegu targyat :)

Azonban en a BME re nem mentem volna mert az iszonyuan kemeny:/

2017. máj. 27. 16:05
 16/17 anonim ***** válasza:
Tudom :D De nem szeretnék úgy nekiállni valaminek, hogy már az elején a könnyebb utat választom. Aztán meglátjuk, hogy menni fog-e. Debrecen tőlem messzebb van, nem szerenék annyit utazni. A másik tervem Miskolc volt, de arról letettem, mert ott gyengébb a színvonal.
2017. máj. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Hat sok sikert :) Azert ha nem birnad meg at tudsz menni felevkor valahova :)
2017. máj. 27. 16:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!