Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért érzem azt, hogy ha nem...

Miért érzem azt, hogy ha nem vesznek fel vége?

Figyelt kérdés

Tényleg így érzem..

muszáj bejutnom az egyetemre.. de nem fog menni. 380 pont kellene..nekem 335 lesz talán maximum.



2017. máj. 26. 19:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha most nem sikerül, akkor megpróbálod jövőre.
2017. máj. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem úgy tűnt fel hogy mert ezt sulykolják a diákokba, hogy amint megvan az érettségi irány az egyetem amit persze csúszás nélkül végezz el, majd amint megvan a diploma vagy mester vagy azonnal kezdj dolgozni, különben semmit se érsz. Borzalmas mennyire ezt nyomatják, hogy ha valami már nem jö össze elsőre akkor szerencsétlen vagy.


Ha most nem sikerül akkor se dől össze a világ. Van egy éved hogy felkészülj és javítsd valamelyik érettségi tárgyad vagy nyelvvizsgát szerezz, hogy több pontod legyen. Közben meg elkezdhetsz egy OKJ-t vagy dolgozhatsz, de ha van valami másik szak ahova még bekerülsz és érdekel akár azt is csinálhatod addig. Nincs vége ha nem vesznek fel, mert jövőre újra próbálkozhatsz erre a szakra.

2017. máj. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

en ezt igy ertem.. es aranyosak vagytok.. de mindenki iden megy tovabb.. en vagyok a legbutabb az osztalyban, mindenki 4,6 felett van rajtam kivul (4,00)

readasul a matekom a kettes, minden mas egesz jo.. egy harmasom van ezen kivul.. de igy is nagyon buta vagyok mindenki mashoz kepest nem akarom hogy en ne keruljek be.

Mindenki azt mondja ezt a szakot nagyon konnyu elvegezni (szocialpedagogia) es hogy bebi konnyu bejutni.. ha nem sikerul akkor megint bebizonyosodik mennyire szerencsetlen vagyok

2017. máj. 26. 20:08
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező ne foglalkozz másokkal ! Mindenkinek vannak erősségei , gyengébb pontjai , amik mindenkinél eltérőek , tehát tényleg nem érdemes másokhoz hasonlítani magad. :) Szerintem egyáltalán nem teljesítettél rosszul, ne add fel még a bejutást az egyetemre! Sokszor változnak a ponthatárok , a te pontjaid is még változhatnak pozitív irányba! Kívánom, hogy sikerüljön idén , de egyáltalán NEM érsz kevesebbet másoknál, akkor ha egy évvel később mész! Az alatt az egy év alatt máshol is rengeteg sikert érhetsz el, utána pedig megpróbálod legközelebb az egyetemet:) sok sikert és erőt , önbizalmat neked!!! (#1 válaszoló)
2017. máj. 26. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Azért érzed így, mert ezt sulykolták beléd, és te is ezt sulykolod magadba. Ez nem jelenti azt, hogy ettől még igaz. Egyrészt, ott vannak a szóbelik, csomó mindent javíthatsz. Másrészt, az osztálytársaidat pont nem fogja érdekelni, hogy idén mész-e egyetemre vagy jövőre. Ha ettől jobban érzed magadat, csak kamuzd be, hogy ki akarsz hagyni egy évet, és mégis kit fog érdekelni? Saját magadnak pedig meg kell bocsátanod azt is, ha hibázol. Mindenki csinálja. Ezzel senki nincs elvágva egy életre attól, amit szeretne, egyszerűen csak annyit jelent, hogy meg kell próbálni újra. Két dolgot fogsz tapasztalni; az egyetemen az emberek fele szakváltó vagy csak másodjára vagy sokadjára vették fel. A másik dolog pedig az lesz, hogy azok, akiket elsőre felvettek, semmiben se különbek nálad. Nem szebbek, nem okosabbak, még csak nem is jobb tanulók. Nekik jó passzuk volt, neked nem. Ennyi.

Évek múlva pedig semmit se fog jelenteni neked az az egy év.

2017. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem sikerült először bejutnom az egyetemre. Én is úgy éreztem, hogy buta vagyok stb, de nem adtam fel.Letettem a nyelvvizsgám és újraérettségiztem. Azóta már egyetemista vagyok.

Ha valamit szeretnénk azért harcolni kell, nem pedig sajnáltatni magad és alábecsülni.

2017. máj. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!