Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hüvelykenetet mindenkitől...

Hüvelykenetet mindenkitől vesznek a vége fele (36 hét körül)? Vagy ez is helyenként változik?

Figyelt kérdés
Nektek mikor vették le ?
2013. júl. 26. 17:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nekem egyáltalán nem vettek, itt nem szokás vizsgálni, se kenetet venni.
2013. júl. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nekem eddig minden ismerősömnél volt ilyen vizsgálat. Már csak azért is mert ettől is függ nem e kell császározni, valamint könnyebb mamát kikezelni mint az új szülött csecsemőt gyógyszerezni. Nekem már a 23. héten vettek le, hogy ha van valami ki legyek kezelve, valamint 36. héten is vesznek le, és ha kezelni kell akkor szülés előtt is vesznek le , hogy kigyógyultam e.
2013. júl. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem is levettél az egyiket a 28. héten, a következőt a 36. héten. Streptococcus fertőzés miatt antibiotikumot kellett szednem.

Most, a második terhességem kapásból egy jó kis gombás fertőzéssel indult, elég volt a canesten, a doki a 10. héten levette a rákszűrést, annak az eredménye szerint nincs jelenleg semmilyen gond odalenn. Ennek ellenére a következő vizsgálatnál, a 17. héten újra vesz kenetet.

Ez fontos lenne mindenhol, mert kaphat olyan fertőzést a kismama, amitől koraszülés lesz. Egy kis mozdulattal és vizsgálattal ez elkerülhető. A dokim felelőtlennek tartja azokat a dokitársait, akik nem figyelnek erre.

2013. júl. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
36.héten és 24.héten vettek azt hiszem.:)
2013. júl. 26. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

1. vagyok

Nem volt fogadott dokim, sőt a körzetemben nőgyógyászhoz sem kell járni csak védőnőhöz, doki csak vérvételre ad beutalót.

A vége felé (vizsgálat nélkül) automatikusan felírtak antibiotikumot (talán penicilin, nem emlékszem már), hogy a biztonság kedvéért szedjem be, a védőnőm azt mondta, ezt mindenkinek automatikusan felírják.

2013. júl. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nekem nem vett a dokim és lelépett szabira....ráadásúl régebben sem vett :SSS
2013. júl. 26. 17:54
 7/15 anonim ***** válasza:
Mo.-on kotelezo a streptococcus b szures, mert eletveszelyes is lehet az ujszulottre nezve. Altalaban a 36.heten veszik le, de a lenyeg, hogy szules elott meg legyen.
2013. júl. 26. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Olyan nincs, hogy nem kell orvoshoz járni. 4 vizsgálat kötelezően elő van írva 4 uh (12,20,30,35 hetesen) 3 vérvétel szintén kötelező (egy egy trimeszterben), ehhez van kötve pl. a családi pótlék is. Valamint vannak az erősen ajánlott vizsgálatok (pl. AFP, terheléses vércukor vizsgálat)

és az ajánlott vizsgálatok (pl.kombinált teszt). Nekem sincs fogadott dokim, még is a védőnő szól mikor kell menni a kötelező orvosi vizsgálatokra, valamint a kis könyvben is ott van a hely amit ki kell tölteni.

2013. júl. 26. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

8-as: márpedig van, ne légy már okosabb.

Itt Miskolcon van olyan körzet, én magam is meglepődtem mikor kérdeztem a védőnőt.

Eljártam vérvételre, UH-ra, NST-re, de doki csak a 41. héten nézett meg.

2013. júl. 26. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Most olvasom: a családi pótlék a vizsgálatokhoz van kötve??? :DDDD

Ilyen bődületes baromságot rég olvastam.

Nekem a védőnő pecsételt, megkaptam az egyszeri anyaságit, ennek a családi pótlékhoz semmi köze.

2013. júl. 26. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!