Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tanári vagy biomérnöki?...

Tanári vagy biomérnöki? Melyiket válasszam?

Figyelt kérdés

A tanári nincs beírva nekem. Sajnos ez csak most tudatosodott bennem, hogy szívesen lennék tanár. Biosz-matek vagy matek-kémia igazából mindegy. Eddig a biomérnökit szerettem volna, viszont abba nem látok bele. Nem igazán tudom magam elképzelni, hogy életem végéig egy laborban dolgozzak. Most kicsit parázom. Nem látok bele. Viszont, ha a tanárit szeretném egy évet kihagyok. Vagy elmegyek biomérnöknek es elvesztek egy teljes államilag támogatott évet, ha ott hagyom.

Abban sem vagyok biztos, hogy jol dontok, ha a tanárit szeretném. Nem tudom megérné -e. Biomérnökin nagyobb kereseti lehetőségek, de kisebb az elhelyezkedési lehetőség.

Nem tudom, hogy van -e még valaki aki ennyire döntésképtelen, mint én, de ez borzalmas komolyan.



2017. máj. 26. 22:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Velem is hasonló volt a helyzet. Én Debreceni Egyetem biomérnöki szakára jártam. Én a bioszt szerettem és a nevéből kifolyólag azt hittem sok lesz a bioszos tárgy, de nagy csalódásomra az egész tiszta kémia volt. Mondjuk ha mennél kémia tanárnak akkor gondolom neked tetszene ez a szak. A kémia zh és vizsgák a vegyészmérnökökkel és a kémia bsc-sekkel volt nekünk. Igazából ahova jó a vegyészmérnök, ott elfogadják a biomérnököt is. Én kijártam az első félévet, hogy ne essek ki nagyon a tanulásból s egyébként én is megjelöltem most a tanárit, pont a biosz-matekot. Az viszont igaz, hogy ezzel bizony inkább laborba és cégeknél lehet elhelyezkedni a másik ok amiért motiválatlan voltam ezzel a szakkal kapcsolatban, hogy nem akarok egész életemben egy laborban lenni, inkább emberekkel foglalkoznék.
2017. máj. 27. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Nem gondoltam volna, hogy pont egy olyan fogja elolvasni, aki már ezen at is esett es ugyanerre jott rá,mint én. Még azert bizom benne, h meg fogom szeretni es nem kellesz váltanom. De inkább valtani fogok majd,mint vegig jarjak egy szakot amiben nem szeretnek dolgozni majd.
2017. máj. 27. 08:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!