Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Biomérnöki vagy vegyészmérnöki...

Biomérnöki vagy vegyészmérnöki? Melyik legyen?

Figyelt kérdés

Nem tudok egyszerüen dönteni. Az emelt kémiám 51 pont lett. Nem mondanám magam annyira jónak kémiából. Az elméletet tudom, de a számításokat nem. Nem tudom mi várna vegyészmérnökin. Biomérnökitőlpedig azért tartok, mert nem tudok bele látni. Lesz később jövője? Tudok benne majd dolgozni?

Jelenleg a vegyész van előbb beírva, de nem tudom, h a biomérnökire cseréljem - e vagy sem?



2017. máj. 25. 16:10
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem hagyd igy. Biomernokisek egy ideig szinte ugyan azt tanuljak mint a vegyésznernokok.

Debrecenire jelentkeztel?

2017. máj. 25. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem az egyik debreceni egyetemi oktató mondta, hogy ha nem tetszik a vegyészmérnöki, könnyebben át lehet jelentkezni biomérnöknek, mint fordítva. Egyébként meg, bár lehet alapdiplomával is dolgozni, úgyis kell a mester ahhoz, hogy valóban vegyészmérnök légy, és ne csak technikus. Vegyészmérnöki alapszakkal pedig simán jelentkezhetsz vegyészmérnöki, biomérnöki és vegyész szakra is (sőt még fordító és tolmácsra is) különbözeti vizsga nélkül.
2017. jún. 4. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Még valami: a felvételi követelmények között nincs is ott a kémia. Nem egy olyan embert ismerek, aki még csak nem is érettségizett kémiából, hanem bioszból középszinten, mert így több pontja volt. Kémia faktra csak bejárt, előtte pedig 3-as volt. És még mindig ott van az egyetemen :D (igaz csúszással). Most gondolj bele! Hány olyan hozzá hasonló lesz, aki nemhogy emelt szinten 51 pontot elérjen, még 20-at se tudott volna! Ezért iratnak minden egyetemen szintfelmérőt év elején, és akinek nem sikerül 70%-ra sem (hozzáteszem, az a szintfelmérő kb egy alapszintű érettségi szintjén lenne, ha lenne olyan), annak szépen fel kell vennie egy félévre a felzárkóztató alapismereteket. Ne aggódj ezen...
2017. jún. 4. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem volt egy barátnőm, aki minden áron biomérnök szeretett volna lenni. El is kezdte a képzést, a tanárai azt mondták neki szóbelin, hogy miért nem jelentkezik át vegyészmérnökire, mert látják benne a potenciált. Ő pedig azt válaszolta, hogy azért nem, mert ő ezt szeretné csinálni. Nem rég beszéltem vele, egy félévet csúszott, de vegyészmérnöki mesterre megy majd. Vegyészmérnökiről sokkal könnyebben tudsz átmenni biora, mint fordítva ebben igaza volt annak, aki azt tanácsolta, hogy a vegyészt írd be elsőre.
2017. jún. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szèpen köszönöm a válaszaitokat! Sokat tanultam belőlük! Szerintem marad a vegyèszmèrnöki akkor. Elèggè megszerettem a kèmiá tígy a vègère (amit sosem gondoltam volna) túl vagyok vègre az èrettsègin ès feltornáztam 51-ről 65%-ra :) úgyhogy most örülök!:)
2017. jún. 24. 09:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!