Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit csinaljak, ha a rengeteg...

Mit csinaljak, ha a rengeteg tanulastol egyszeruen erzem, hogy kikeszulok?

Figyelt kérdés

Hetek ota tart es julius elejen fejezodik csak be. Folyamatosan sirhatnekom van, ideges vagyok,mindennel bajom van, mindenkibol elegem van.

Hogy veszeljem ezt tul?


2017. máj. 27. 16:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is ilyen vagyok most vizsgaidőszak alatt :( Ez ilyen sajnos, nincs mit tenni.
2017. máj. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Tarts pihenöket, semmi értelme, hogy tulhajszold magad és aztán fáradtan és idegesen állj neki tanulni, mert akkor ugysem fog olyan jol az agyad. Oszd be a tananyagot, pl. minden tantárgybol megtanulsz egy nap egy tételt. Hidd el, ha beosztod, jobban fog menni, csak az a lényeg, hogy tartsd is be a kijelölt célt. Aludj minden nap legalább 8-9 orát. Reggel felkelés után ülj le tanulni, és legalább oránként tarts egy tiz perces szünetet. Ha ugy érzed megy nagyjábol, akkor jutalmazd meg magad valamivel, menj el barátnökkel/ anyával valamerre, mert ki is kell kapcsolodni, még ha ugy érzed, hogy nincs is ilyenre idöd. Ha bezárkozol a szobádba erre az idöszakra, és senkit nem engedsz magadhoz közel, azzal semmit nem érsz el, csak még nehezebb lesz, mert nem érzed a támogatást. Egyébként nagyon sokan élik meg az érettségit igy. Hirtelen sok tanulnivalo szakad az emberek nyakába, természetes, hogy igy reagálsz rá. Nehéz idöszak ez, én is szivtam vele, de gondolj arra, hogy nemsoká vége, jön a jol megérdemelt nyári szünet.
2017. máj. 27. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Vizsgaidőszak? Velem is ez van és szintén július elején fejeződik csak be.

Azt tudom ajánlani, mint az előző válaszoló. Próbáld meg beosztani az idődet úgy, hogy maradjon időd pihenni is, meg egy kicsit szórakozni is (vásárlás, mozi, séta, bármi amitől kicsit kikapcsolódsz). Tudom, hogy ilyenkor úgy érzed, hogy annyi tanulnivalód van, hogy éjjel-nappal kell tanulnod, de az a tanulás úgy sem lesz hatékony, muszáj pihenőt tartani.

Ha pedig tényleg annyira sírhatnékod van,akkor ne fogd vissza, sírd ki magad, lehet segít és utána újult erővel ülj neki.


Sok sikert és kitartást kívánok!

2017. máj. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Meg 2 hetig be kell jarjak orakra, es igy is lesz szerdan 2 vizsgam. Nem tudom mikir fogok tanulni ra. Az alvas meg egyszeruen nem megy.
2017. máj. 28. 15:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja vizsgaidöszakrol beszélünk? Kicsit elértettem. Hát egyébként én szerdán irtam meg az utolso vizsgám, de nem tudom sikerült-e, és olyan feszült vagyok én is, még a kajára sem tudok nézni, alig alszom, mikor felébredek máris a vizsga jut eszembe, ugy érzem magam mintha még most mennék csak. ugyhogy ez ilyen, ezt az idöszakot át kell vészelni. egyik ismerösöm citromfülevél teát javasolt szorongásra.
2017. máj. 28. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!