Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen módszerrel próbáljam...

Milyen módszerrel próbáljam megtanulni, ha már mindent próbáltam?

Figyelt kérdés

Holnap mikrobiológia vizsga.

30 tétel, 50 oldal, minden tétel 3-4 részből áll, mindegyiknek más címe van, de ezekből áll össze a tételcím és ezt húzom ki.

Átnéztem minden tételt legalább 3x (átolvastam, tételvázlatot írtam, aláhúztam a fontosabb részeket), de ha mondjuk előveszem két óra múlva, nem tudom visszamondani a vázlat alapján sem, pedig értem, el tudom magyarázni is, felfogom mi miért történik.

Félek, holnap kihúzom a két tételt, és az lesz mint már egyszer korábban, mikor leírtam egy tételhez kapcsolódó szöveget, kiderült hogy három tételt mixeltem össze tök véletlen (csak borzasztóan hasonlít néhány egymáshoz, és van átfedés is).

Hogyan tudnám a tételcímeket az anyagokhoz kapcsolni? Hogy tudjam hogy itt most erről lesz szó és nekem erről kell írnom. Lehet hogy ostoba kérdés de én kicsit kétségbe vagyok esve :(

Köszi mindenkinek :)



2017. máj. 29. 22:20
 1/2 anonim ***** válasza:

Csak egy példa . Képzelj el egy útvonalat 30 állomással . Indulunk Budapesről a Kossuth térről itt van az 1. számú tételed ( nem értek a miktobiológiához ezért töris példával szemléltetrk ) ez legyen például a tatárjárás. Elképzeled ahogy egy hatalmas óriási ló a szájában egy égő M betűt tart utalva muhira , Bat Kán feje a parlamentre van kiszögezve , IV. Béla pedig egy üzenjünk Traunakos táblával pucéran rohhangál fel-alá.


Tehát a lényeg valami extra itracionálisan torz képekkel vázold fel a tételed és kössd az adott tételt egy álltalad jól ismery helyszínhez .


Ha további tanulási tippek érdekelnek ajánlom Dominc O'Brien memória bajnok könyveit !

2017. máj. 29. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt kipróbálom, köszönöm szépen! :)

Szerintem menni fog, vizuális típus vagyok :D

Ha nem felejtem el, leírom az eredményt :)

2017. máj. 29. 23:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!