Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni programoz...

Szeretnék megtanulni programozni. Még sohasem próbáltam, szóval az alapoktól kezdeném. Mit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Milyen könyvet ajánlotok, vagy melyik programozási nyelvet érdemes megtanulni kezdőként?
2013. dec. 30. 22:06
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
76%
Eloszor a keresot tanuld meg hasznalni. Minden feloraban valaki felteszi ugyanezt a kerdest.
2013. dec. 30. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Sűrű nap ez:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas_..


...ezek újévi fogadalmak, hogy mindenki programozó akar lenni? :D Mondjuk nem rossz irány. :)

2013. dec. 30. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Igen, csak tudod, minden eset más :)
2013. dec. 30. 22:10
 4/21 anonim ***** válasza:
76%
Nem, nem mas.
2013. dec. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem más.
2013. dec. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Én is teljesen magamtól kezdtem anno, s nem volt aki tanítson, így én lettem a tanárom :) Találtam neked egy linket, ami tényleg a nulláról indít, s beleszorít egy szemeszterbe annyit a C-ből, ami még simán követhető egy totál kezdőnek...már persze, ha eleve úgy áll hozzá, hogy szeret is gyakorolni, csak úgy, "just for fun" módon. Ja igen, a link:

ftp://witch.pmmf.hu:2001/Tanszeki_anyagok/Rendszer%20es%20Szoftvertechnologia%20Tanszek/Szabo_Levente/ProgramozasI.gyak/Segedlet/

2013. dec. 31. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Akkor te is megkapod ugyanazt a választ:


Válassz egy értelmesebb programnyelvet, amivel később is kezdhetsz valamit. Én anno a C-vel kezdtem. Sokan mondják, hogy kezdésnek Pascalt vagy Pythont tanulj mert egyszerűbb, de csak szerintem csak idővesztegetés. Nem nehezebb annyival a Java sem, hogy érdemes legyen előtte ilyenekkel játszadozni. Tehát miután megvan a nyelv, tölts le hozzá egy fordítót és kezd egyszerűbb programokat írni (pl.: beírd a kör sugarát és kiadja mekkora a kerülete és a területe). Ezekhez rengeteg anyagot találsz az interneten, de elsősorban angolul. Utána már csak elszántság és idő kérdése, hogy komolyabb programokat tudj írni.


A C-hez néhány link:

Letöltés:

[link]

Magyar nyelvű útmutatók, feladatok:

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem tudtam segíteni.

2013. dec. 31. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. dec. 31. 14:23
 9/21 A kérdező kommentje:
alfafa honnan tudnám letölteni a C t vagy a C++ t?
2013. dec. 31. 14:30
 10/21 anonim ***** válasza:

Egy nyelvet nem lehet letölteni, csak fordítót.

Keress rá arra, hogy MinGW, például, vagy legjobb lesz, ha letöltöd Code::Blocks-al együtt.

2013. dec. 31. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!