Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy általános iskolai tanár...

Egy általános iskolai tanár mennyitől adja meg az évvégi 4-est?

Figyelt kérdés
3.80-ra állok történelemből, van egy ötösöm emellett ami még nem lett beírva de még így is felelnem kell a 4-esért. Nincs esetleg olyan szabály, hogy 3.80 fölött köteles megadni a jobb jegyet?
2017. máj. 30. 14:51
 1/9 anonim válasza:
74%
A nővéredet küldd be a tanár úrhoz.
2017. máj. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát akkor már inkább a szüleim mint a nővérem, csak nem akarom nagy dobra verni hátha rátudom még venni hogy megadja felelés nélkül.
2017. máj. 30. 14:57
 3/9 anonim válasza:

Ez tanáronként változó.

Nekem volt olyan tanárom, aki töriből és irodalomból is tanított és töriből 3,2-re 4-est adott , irodalomból meg 2,0-ra 1-est. Mondjuk az félévkor volt, de eléggé ledöbbentem. Valószínűleg az lehetett az oka, hogy a témazárókat kétszeresnél jóval nagyobb súllyal számította bele, vagy nemtom.

2017. máj. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nincs esetleg olyan szabály..."

Nincs. Mivel nem feltétlenül ugyan olyan mértékben vesznek figyelembe egy röpdolgozatot, vagy a témazárót.

Azért, ha már túlzott az aránytalanság, akkor beszéld meg a tanárral, osztályfőnökkel, igazgatóval (ebben a sorrendben).

Amúgy van, ahol a házirend tartalmaz iránymutatást az osztályzatok elbírálására.


De, ha konkrétan érdekel:

[link]

2017. máj. 30. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Biztosan van, vagy legalábbis volt ilyen szabály. Nálunk általánosban volt egy srác, akit egy makacs matektanár meg akart buktatni, miközben 1,5 felett volt az átlaga. Az apja viszont nagymenő ügyvéd volt, bement hozzá "beszélgetni", aminek az lett az eredménye, hogy megkapta a 2-est. Persze a szeptembert már másik iskolában kezdte.
2017. máj. 30. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

#5

- Fiam, van egy jó hírem. Elbeszélgettem a tanárral, így nem buktál meg!

- Ohh apa, ez nagyszerű! Tudtam, hogy számíthatok rád.

- Annyira azért ne örült, kicsaptak a suliból.


Legtöbb helyen, ha nincs meg a 2.0-ás átlag az bizony bukás. Sokra nem ment a "nagymenő ügyvéd apjával".

Amúgy még gimnáziumban nálunk is volt pár tanuló, akinek a bukás megúszásáért javasolták, hogy másik tanintézményben folytassa tovább tanulmányait.

2017. máj. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nincs ilyen szabály. Ha te 3,99-re állsz, az még 3-as. 4,99 is 4-es.

Csakhogy a tanároknál szokás ( de nem kötelező ) kerekíteni. 3,5-től ( kerekítés szabályai alapján ) van aki megadja, van aki feleltet.

Emellett van egy szabály, hogy a tanár indoklás nélkül adhat eggyel jobb vagy rosszabb jegyet, mint amire állsz. Ez adja az alapot a kerekítésre, elvégre 3,5-re ő adhat 4-est ( ami eggyel jobb, mint amire állsz, hiszem 3-asra állsz ), vagy akár 2-est is, mert rosszabbat is adhat ( bár erre szerintem még nem volt példa a történelemben mióta van ilyen szabály ).

Azaz ha ő 3,8-ra feleltet, neked meg kell tanulni az anyagot és felelned kell.

2017. máj. 30. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

6: Nem csapták ki! És nyilván azért ment el, mert a következő évben biztosan nem követte volna el a tanár azt a hibát, hogy kerekítve meglegyen. A matek meg nem ment.


Van ilyen is, amit mondasz, ezt főleg pótvizsgán szokták eljátszani. Viszont itt nem erről volt szó (pótvizsga nem is volt), hanem mint mondtam, egy végtelenül konok tanár puszta pedagógiai szempontból a fejébe vette, hogy meg fogja buktatni. Hát nem bukott meg.

2017. máj. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az összes választ!
2017. máj. 31. 07:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!