Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha nem akarok szalagavatót...

Ha nem akarok szalagavatót tartani, akkor is rám erőltetheti a tanár?

Figyelt kérdés
Bankett az nem kötelező, de van az a "kötelező része" amikor minden tanárnak virágot kell venni, tablót kell venni, gravírozott poharat, valami medált meg tököm tudja miket. Ez mind okés, de nevetségesen magas árat kérnek értük, a másik dolog pedig, hogy én utálom ezt az iskolát és nem bírom az osztálytársaimat is. Egyáltalán nem akarom tartani egyiket sem, csak átveszem a papírt és húznék haza, csak ennyit akarok. Szüleim azt mondták, hogy ők ezt megfizetik, de mondom én egyszerűen velük ott nem akarok ünnepelni, inkább ünnepelek haverokkal utána otthon. De ahányszor feljön a téma, hogy én nem akarok, a tanár rögtön elkezd kötekedni és rá akar beszélni, elmegy az egész óra vele, de még mindig mondogatja, hogy az milyen jó... Van nekem arra jogom, hogy ezt ne kelljen tartanom, csak a papírért menjek el?

2017. máj. 15. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
97%
Nem mész el és kész. Másnap kérsz a suliban egy szalagot aztán annyi. (Ha ahhoz se ragaszkodsz, azt se kell hordanod)
2017. máj. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%

Nekem nem tiszta pontosan, hogy most a szalagavatóra vagy a bankettre gondolsz...


Én sem rajongok az osztályomért, de szerintem ennyit mindenki kibír. Nem telik semmibe udvariasan megköszönni a tanáraid munkáját, akik 4-5 évig tanítottak. Természetesen ezek nem kötelezőek, azt csinálsz, amit akarsz. Csak arra is gondolj, hogy ha te ilyen 'teszek rá' stílusban állsz az egész sulihoz, a tanár hogy fog majd állni az érettségidhez, amikor vizsgáztat...


Az ajándékról pedig az osztály dönt, nem más. Ha nem akartok drága, unalmas, giccses dolgokat venni, találjatok ki valami egyedit, egyszerűbbet!

2017. máj. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
33%

Nem értem!


Én sem voltam ott a sajátomon, mégsem ért retorzió, egyéb.


Persze szalagavató sem nagyon lesz eztán az ember életében, de nem gondolom, hogy lemaradtam volna valamiről, sok más dologgal ellentétben.....

2017. máj. 15. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
5%
Mit ünnepelsz a haverokkal utána otthon? Hogy felszalagoztak? Ahhoz az kell, hogy felszalagozzanak...
2017. máj. 15. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Na várjunk már... a szalagavató nem januárban van?:D Nekünk februárban volt, és ezzel késeinek minősült..
2017. máj. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Csak másfél év múlva lesz, de már most erőlteti a tanár.
2017. máj. 21. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!