Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a Társadalom...

Mi a véleményetek a Társadalomelméleti Kollégiumról?

Figyelt kérdés
Sajnos az idei felvételiről már lecsúsztam, de jövőre szívesen lennék a tagja a kolinak. Még a Mérei a másik, ami szóba jöhet.

2017. jún. 1. 11:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Sokat nem tudok róluk, csak azt, hogy eléggé liberálisak és úgy hallottam, hogy kommunizmuspártiak.
2017. jún. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Mi érdekel konkrétan? Milyen szakon tanulsz? Elmélet vagy inkább gyakorlat orientált vagy? Jobb- vagy baloldalinak tartod magad?


A koli, mint azt a neve is jelzi, inkább elméleti aspektusból közelíti meg a társadalmi problémákat.


Egy évig voltam TEKes, de végül otthagytam, mert egy idő után, a koli szellemiségében egyre és egyre jobban elmerülve, azt minél inkább megismerve egyszerűen megutáltam az ottani erősen marxista és materialista felfogást, függetlenül attól, hogy jómagam is baloldali vagyok, de ők viszont nagyon szélsőségesen azok (több tag is pozitívan ítélte meg a Tanácsköztársaság időszakát, Kun Bélát és a lenin-fiúkat hősöknek beállítva... na, ez nálam teljesen kiverte a biztosítékot!)


Ha vallásos vagy, ezt jobb ha kicsit sem hangoztatod előttük! Ugyanígy tegyél, ha bármilyen kérdésben kicsit is jobboldalibb vagy, legyen az akár a család intézménye, akár a hazaszeretet kérdése. Egy szemernyit sem tolerálják az övéiktől eltérő véleményeket.


Aztán... valami teljesen ostoba módon csak makro-szintekben tudják a társadalmi problémákat értelmezni: fehérek a feketék ellen, szegények a gazdagok ellen, férfiak a nők ellen stb. mintha ennél nem lennének sokkal, de sokkal összetettebbek a bajok. Nulla szociálpszichológiai, nulla mikroszintű megközelítésmód, csak a nagy-nagy elméletek, csak a "tömegek-tömegek ellen" rém ostoba felfogás.


A kurrens, nyugati metropolisokból származó ideológiákat úgy akarják ráerőszakolni a magyar viszonyokra, hogy abszolút nem veszik tekintetbe a hazai sajátosságokat, a vidéki emberek gondolkodásmódját, érzésvilágát, és értékrendjét. Még csak a szándékot sem láttam rajtuk, hogy ne hagyj Isten terepkutatásokon keresztül, néhány hetet eltöltve mondjuk egy borsodi vagy szabolcsi faluban, beszívva az ottani levegőt megismerjék a valós problémákat, a kőkemény magyar valóságot. Nem! Teljesen elszigetelik magukat a Pest-belvárosi kis kuckójukba, és onnan akarják fújni a passzátszelet.


Amit az egyetlen pozitívumokként könyveltem el, hogy egy viszonylag jó, összetartó közösség, de tényleg nem tudok ennél többet írni.

2017. jún. 1. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!