Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, hogy a...

Mit gondoltok arról, hogy a legtöbben akik "csak" Bsc szakot végeznek azok azt mondják, hogy egyetemet végeztek, amikor az főiskolai szintű végzettséget jelent?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen is a leginkább azt tapasztalom, hogy mind beképzelt a végzettségére. Az egyik környezetmérnök, a másik építőmérnök, a harmadik földrajz szakos, mind bsc-t végzett és nagyon büszkén mondják azt,hogy egyetemet végeztek, ami rendben részben igaz de az főiskolai szint.


Én még anno mikor diplomáztam főiskolára jártam, akkor a fősulik 4 évesek voltam nem 3 mint most, azóta az a fősuli egyetem lett, tehát mondjuk aki most odajár és végez 3 éves bsc-t akkor az elmondhatja magáról,hogy egyetemi végzettsége van én meg csak azt,hogy főiskola?

Egyik sem ment mesterképzésre amúgy, mert szakosodtak ami elég nekik ahhoz hogy osztályvezetők, meg ilyen olyan vezetők legyenek.

Furcsa az egész. Mindig azt hallom hogy a bsc nem ér semmit, mégis itt úgy látszik hogy mégis.



2017. jún. 1. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
A papír nem jelent semmit; elvégezni el lehet bármit, viszont az ott tanultakat megfelelően hasznosítani, az a hitelt érdemlő dolog.
2017. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%
Hát nem tudom, nekem a leírásodból nem az jön le, hogy beképzeltek a végzettségükre, hanem az, hogy te vagy nagyon féltékeny rájuk.
2017. jún. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

A munkáltatók többsége nem igényli a valóban képzett munkaerőt, jobb nekik az ilyen "félkész" anyag, akit a munkahelyen ő fomálhat tovább.

És ha nincs külső kényszer, meg nincs belső igényesség, akkor miért is csinálná meg a mesterképzést?

Amúgy igen, nem gondolom, hogy az alapképzés felérne egy mesterképzéssel vagy egy osztatlan képzéssel (persze, aki nem végez mesterszakot, attól még lehet kiváló szakember)

2017. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
2-es: Inkább úgy mondanám,hogy frusztrált. Lehet érthető,lehet egyeseknek ellenszenves, de amikor neked ugyanolyan (sőt egyeseknél még magasabb) végzettséged is van mint nekik, akkor igen elgondolkodtató.
2017. jún. 1. 17:51
 5/10 health visitor ***** válasza:
88%
Ha neked "jobb" vègzettsèged van, nyújts jobb teljesítmènyt a munkahelyeden, ès akkor majd tèged is elõlèptetnek.
2017. jún. 1. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Sajnos ennél az állami cégnél nem így megy, ismeretség alapján és kihalásos alapon úgyhogy valószínűleg váltok.
2017. jún. 1. 19:23
 7/10 anonim ***** válasza:
62%
Neked is "egyetemi végzettséged" van, hiszen az manapság már csak annyit jelent, hogy felsőfokú.
2017. jún. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Amúgy teljesen igazad van, nagy a káosz, és sokan el vannak szállva maguktól.
2017. jún. 2. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Az én szemem hasonló szúrja.

Az utolsó osztatlan évfolyamban végeztem, ugye én is találkozom 3 éves BA diplomásokkal, emellett ott vannak akiknek MA van, ők már azzal vannak nagyra, hogy nekik két diplomájuk van. És a munkáltató is kétdiplomásnak veszi őket.

Pedig épp ugyanannyit, ugyanazt tanulták mint én. Jó, közben újrafelvételiztek, de nekik meg nem volt szigorlat.

Mégse kezdek el magyarázkodni, amikor ő előrébb akar nyomulni mindenhol azzal, hogy de neki két diplomája van..

2017. jún. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát igen, elég nagy szégyen amúgy, hogy a munkaadók se tudják, hogy mit csinálnak...
2017. jún. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!