Hogyan kell tanulni?

Figyelt kérdés
Annyira nehezen megy a tanulás, és amit megjegyzek, azt nagyon könnyen el is felejtem. Fogalmam sincs hogyan kell hatékonyan tanulni, pedig az egyetemen nagy szükségem lesz rá, hogy rövid idő alatt oldalakat tanuljak meg. Tudna valaki segíteni?

2017. jún. 4. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én mnemotechnikákat és elmetérképet használok. Hatékonyak.


[link]


[link]


Minél színesebb, annál jobb:


[link]

2017. jún. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És te ezeket magadtól tanultad használni, vagy tanították? Mert például az elmetérképet próbáltam én is, de nagyon sok időmet elveszi.
2017. jún. 4. 15:38
 3/4 anonim ***** válasza:

Pszichológia szakra járok, ott tanították, már az első félévben. A tananyag része, de amúgy nagyon sokat segített abban is, hogy több ezer oldalakat tudjak megtanulni egy félév alatt. A technikákról csak elméletet tanultunk, a gyakorlati oldalát magamnak kellett kipróbálnom. Az a tapasztalatom, hogy csak az elején tart sokáig, aztán a rutinnal egyre gyorsabb lesz.


De a tanulás időbe telik, ezt nem tudod megspórolni igazán. Azon tudsz ezzel javítani, hogy amit tanulsz, az meg is maradjon és ne kelljen milliószor ismételni.

2017. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod!
2017. jún. 4. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!